Кулінарне мистецтво потрібно відточувати. А для цього потрібно багато часу на теорію і практику. Недарма деякі кухарі займаються тільки красивою нарізкою продуктів, а інші спеціалізуються на приправах і добавках.
Звичайно, хороший кулінар повинен розуміти, як працює приготування їжі цілком, комплексно. Як продукти поєднуються між собою, як їх правильно варити, смажити, пекти, тушкувати.
Якщо ти думаєш, що в цих процесах немає своїх тонкощів, ти глибоко помиляєшся. Навіть яйце круто можна зварити неправильно. У цій статті ми постараємося торкнутися найчастіші помилки при готуванні овочів, які здійснюють не тільки домогосподарки, а й досвідчені кулінари.
ЯК ГОТУВАТИ ОВОЧІ
Отже, спершу ми розповімо про типові помилки при приготуванні заморожених овочів.
- Розморожувати овочі перед приготуванням
При розморожуванні овочів вся вода, що знаходиться в них, випливає назовні. Це дуже погано впливає на їх текстуру і зовнішній стан. Наприклад, овочі, багаті клітковиною, такі як перці, брокколі, морква, при розморожуванні перетворюються в пюре і стають практично неїстівними.
Розморожувати перед приготуванням можна хіба що кукурудзу в качанах. Щоб вона добре приготувалася, просто дай їй трохи відтанути і сміливо використовуй.
- Використовувати їх не в тому рецепті
Заморожені овочі найкраще себе почувають в запіканках, супах та інших багатокомпонентних стравах. Таким чином маскуються їх текстура і ненасичений смак.
Ще одна помилка – змішувати в одній страві свіжі овочі і заморозку. Повір, для страви нічим хорошим це не закінчиться.
- Недотримання часу готування
Більшість овочів бланшують перед заморожуванням. Це означає, що вони проходять швидку обробку парою або окропом, щоб зберегти гарний колір продукту і поліпшити його смакові якості.
Щоб не плутатися в часі готування овочів, радимо просто уважно вивчити інструкцію на упаковці.
Готувати в мікрохвильовці
Як готувати заморожені овочі в мікрохвильовці, щоб вони не втратили свій смак і текстуру? У нас є тільки одна відповідь на це питання – ніяк!
Обсмажуй, запікай, вари овочі, в кінці кінців. Але приготування в мікрохвильовій печі – для них не найкращий вибір.
- Ніколи не зберігати залишки
Якщо після готування у тебе залишилася частина овочів в пакеті, акуратно склади пакет, щоб в ньому не залишилося зайвого повітря, і засунь назад в морозилку.
Якщо ж просто кинути пакет на старе місце, волога, що знаходиться в повітрі, осяде на поверхні овочів, що призведе до їх обмерзання. Нічого, але колір і текстура від цього зіпсуються.
Тепер давай перейдемо від правильної готування заморожених овочів до грамотної готуванні овочів в цілому.
- Шкірка
В більшості випадків ми чомусь звикли видаляти шкірку з овочів. Але ж вона хороший джерело антиоксидантів і клітковини. Тим більше що з нею овоч тримає більш пружну текстуру і зовсім не втрачає в смаку.
Цукіні, буряк, морква і навіть картопля досить потерти жорсткою стороною губки і гарненько промити в проточній воді.
- Сковорода
Для приготування овочів потрібно використовувати правильну сковороду. Глибока, з високими бортами підійде лише для довгого гасіння, бо волога з овочів буде випаровуватися на внутрішню сторону стінок і постійно скочуватися назад.
Ідеальна сковорода для смаження плоска, з невеликими бортами. Глибокі вокі, які використовують китайці, гарні для швидкої обжарювання на великому вогні і підходять не для кожної кухні.
- Гриль-дошка
Якщо любиш овочі, приготовані на спеціальній дошці з борозенками, не бійся використовувати рослинне масло.
Просто змасти їм ці самі борозенки і овочі залишаться соковитими і смачними. Самі овочі покривати маслом не рекомендується: вони швидше згорять в місцях дотику з поверхнею дошки.
- Варка овочів
По-перше, ми радимо частіше готувати овочі на пару, а не варити. Так збережеться більшість вітамінів і текстура продукту.
По-друге, однозначно сказати, як варити овочі , ніхто не зможе. Все індивідуально. Батат вариться 30 хвилин, кольорова капуста – 8, а буряку потрібно більше 40 хвилин. Картоплю з морквою, на щастя, можна варити разом, інакше б улюблені салати готувалися дуже довго!
Звичайно ж, всі тонкощі кулінарії в одну статтю нам не вмістити. Однак кілька корисних речей, сподіваємося, ти приймеш до відома. До речі, якщо невпевнено себе відчуваєш під час запікання овочів, у нас є для тебе дещо цікаве. А поки бажаємо тобі нових висот в кулінарній справі і ще більше вдалих страв, успіхів!
Фото ілюстративне, з вільних джерел.
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями на Facebook!