fbpx

Чим нeбeзпeчнi тестери в магазинах косметики

Гepпес, кoн’юнктивiт, кишкова пaличка і навіть гeпaтит С і BIЛ. Тестери косметики в магазинах буквально “кишать” безліччю бактерій.

Американські мікробіологи провели масштабне дослідження. Вони з’ясували, що для здоров’я небезпечний кожен п’ятий зразок. Джерело

Адже одним і тим же пробником помади, туші або пудри користуються кілька покупців в день. І у кожного – свої xвopoби. Як же вибрати косметику безпечно?

Мікробіолог Кід Уорнерг з Університету гвельфів в Канаді проаналізував 60 тестерів з чотирьох мас-маркетів. На помадах він виявив золотистий стафілокок, а на тінях для повік – цвіль.

Брудну правду про тестерах підтверджують і вітчизняні лікарі. І додають, ніж вони загрожують здоров’ю.

“Найпоширеніше – це герпес, гепатит та BIЛ. На тих же губах є якісь мікротріщини, звідки виділялася кpoв і залишається на помаді”, – говорить Інна Лизогуб, лікар-дерматовенеролог.

Читайте також: Чому мерзнуть ноги і руки і що з цим робити

Спиртовий спрей для дезинфікування помади вбиває 90% бактерій.

Тобто ви знижуєте ризик заразитися, але не виправили його зовсім, каже Кід Уорнерг.

Перевіряти косметику на руці, як це робить безліч жінок, теж не вихід. Шкіра рук – занадто чутлива, застерігають косметологи.

“На морозі шкірі обвітрюється, на ній з’являються мікротріщини, куди може легше проникнути якийсь вірус, чи бактерія”, – стверджує косметолог Вероніка Тусюк.

Так як же тоді правильно користуватися тестером косметики? Професійний візажист -грімер Олена Пліскун поділилася своїми секретами.

“Попросіть консультанта підточити олівець. Так знімається верхній шар і зрозуміло, там вже не буде бактерій”, – радить гример.

Так само можна зробити з помадою і тінями. Туш оцінюють лише за формою щітки.

Тональний крем наносять на зап’ястя, а блискітки – на подушечки пальців. Тоді краса буде без жертв.

You cannot copy content of this page