Два роки я справно надсилала гроші додому, адже виникла така потреба і я не могла відмовити найріднішим. Брат Петро їх отримував і відносив батькам, але після недавнього дзвінка батька я дізналася про жахливу правду.
Дванадцять років я живу в Канаді. Полетіла колись молоденькою перекладачкою і лишилася. Мені було простіше, ніж багатьом іншим: я добре знала мови. Англійська майже ідеальна, а з французькою треба було ще попрактикуватися. Це дозволило мені знайти відносно хорошу роботу.
Потім я потихеньку почала відкладати гроші і більше розумітися на внутрішній політиці нової для мене країни: у тому, як люди тут мислять, чим по-справжньому живуть. Це дуже цікаво!
Паралельно з цим у мене з’явився чоловік, українець, який народився вже тут, скоро ми з Олівером одружилися. Незважаючи на вік, це був перший шлюб і для нього, і для мене.
Чоловік досі захоплюється моїм умінням тверезо дивитися на речі і не давати емоціям узяти гору. І це іронічно, оскільки саме зараз моя голова просто перевантажена непотрібними питаннями, які я давно б вирішила, не торкайся ситуація моїх рідних та близьких. Але в цьому випадку все набагато складніше.
Мої батьки – справжні трудяги, як то кажуть, сіль землі. Вони, як і ми з братом, народилися в тому самому селі на Полтавщині. І мама з татом нічого не цінували більше, ніж чесну праця людини. Саме вони прищепили мені любов до працьовитості та чесність по відношенню до інших людей.
Але мене з дитинства не влаштовувало життя, в якому я постійно бачила ті самі обличчя, однакові місця і лише фізичну роботу з ранку до вечора. Тому я й намагалася вивчитися, щоб потім вступити до міського вишу на нормальну спеціальність.
Хлопчики, подруги, клуб – це для мене було лише втратою часу. Але після школи я змогла своїм розумом досягти переїзду в місто і навіть примудрилася отримувати стипендію, чим у моєму селі мало хто міг похвалитися.
Час минав, і я ніяк не могла знайти нормальну роботу. Викладати для мене було нудним заняттям, але репетиторство давало непоганий прибуток. Тож нічого дивного, що я все-таки зважилася віддалитися від своєї малої батьківщини ще більше, поїхавши за кордон. У зовсім нове для мене середовище. Зрештою, залишилася в Торонто назавжди.
Я не втратила добрих стосунків із мамою й татом. Ми продовжували спілкуватися через Інтернет, дякую братові, що навчив їх користуватися надісланим мною планшетом. Брат, до речі, теж переїхав до міста неподалік нашого села і там уже одружився.
Петро влаштувався ріелтором. На жаль, я не була у нього на весіллі, але надіслала подарунок. Не хотіла втрачати з ним нашого родинного зв’язку. Він теж хотів спілкуватися, познайомив мене із дружиною. Ми завжди нормально спілкувалися.
У якийсь момент я зрозуміла, що мої фінансові питання вже вирішені, так що мені не важко буде допомагати батькам, нехай це буде і не особисто. Я переглянула свої витрати і прибуток, підрахувала, яка сума не позначатиметься на моєму родинному бюджеті і вирішила ці гроші просто надсилати мамі з татом. Вони вже у тому віці, коли зайва копійка не завадить.
Тож поговоривши з братом, я почала щомісяця висилати йому гроші на картку. Він їх обмінював за курсом та віддавав нашим батькам. А ті вже їх витрачали на власний розсуд.
Для села це найчастіше питання ремонту, опалення тощо. Садиба іноді стає просто справжньою фінансовою воронкою. Якщо хтось каже, що жити у приватному будинку дешевше, знайте, це зовсім не правда!
Так минуло близько двох років. Батько розповідав, як вони зробили внутрішній ремонт у кількох кімнатах: нічого особливого, суто косметика.
Але як їм з мамою було дивно, коли вони побачили звичайний каталог будівельних матеріалів і як у наш час можна облаштувати собі житло. Для них простих людей це було справжнім відкриттям. Я тоді ще трохи заплакала: як, виявляється, мало треба людині для щастя.
У брата теж були новини: після кількох спроб у них із дружиною нарешті народилася дочка. Прекрасна подія, і я, звичайно ж, негайно вислала йому трохи грошей як подарунок для новонародженої племінниці. Словом, життя тривало.
Але одного разу мама, спускаючись зі сходів, упала і дуже пошкодила ногу. Нічого страшного, але потрібен був догляд, та й консультація у лікаря влетіла в копійчину: маму везли на швидкій до міста, бо від лікарні в нашому селі залишилася тільки назва.
Але виїзд був нічний, тож на вуха поставили половину ординаторської. Коли тато мені все це розповідав, я думала, що посивію, не інакше. Але він сам мене ж і заспокоїв, що тепер все добре. Але потім зніяковіло подивився мені в очі і спитав, чи не могла б я допомогти їм грошима? Адже в брата поповнення – соромно просити.
І тоді я запитала, невже вони досі роблять удома ремонт, що висланих мною грошей уже не лишилося? І ось тоді я дізналася, що гроші мій братик приносив лише перші 2 місяці.
Потім Петро привозити лише матеріали та якісь продукти на свій смак, а останні півроку нема й того. Причиною назвав те, що в мене почалися якісь фінансові складнощі, але я, бачите, не дуже хочу про них говорити. Яка нахабна брехня!
Звісно, наступний мій дзвінок був братові. Я все не могла повірити в те, що сказав батько. Думала, що він помилився. Вік, неуважність, хоч щось. Але брат спокійним тоном відповів, мовляв, так і є. Аякже? Має дитину, їй потрібні були гроші. І він вважав за потрібне направити їх саме у це русло.
За мамину поїздку до лікарні він розрахується зі своєї кишені. Але щоб я розуміла, жодної провини за собою він не відчуває.
Тепер, каже Петро, нехай я наймаю окрему людину, яка мінятиме мамі з татом надіслані мною гроші. Якщо я взагалі маю таке бажання. І поклав слухавку.
Мораль? Та я сама досі в осаді. Мабуть, брат якось попросив у батьків гроші, а вони йому відмовили. Ось він і вирішив витрачати їх, як сам захоче. Я не знаю, але нічого кращого просто не придумала.
Так, я уже поспілкувалася у соцмережах із колишньою однокласницею. Грошовим питанням для мами з татом тепер займатиметься вона за невелику плату. Але мені не дає спокою думка: чи варто оце воно того було, щоб брат із сестрою втратили один одного? А у нас з Петром вийшло саме так. Всім добра й миру!
Фото – авторське, ілюстративне.
Передрук без посилання на ibilingua.com заборонено.
Недавні записи
- П’ять років минуло з того часу, як ми з сестрою перестали спілкуватися. І ось днями Анна мені написала повідомлення в одній із соц. мереж. І хоч мені дуже сумно без неї, бо росли ми з Анною наче сестри близнючки, та пробачити вчинок її чоловіка я не можу. Надто сильно він нам нашкодив свого часу. Дмитро прекрасно знав, що до суду я на нього не подам, бо надто сильно люблю сестру!
- Ми з живемо у великому будинку разом з мамою чоловіка. У Віри Павлівни в домі багато вільних кімнат, вона казала, що їй самотньо самій і запросила нас, поки ми з Олексієм не придбали ще своє житло. І ми на свою голову погодилися. Живемо, але мене все дратує до дрібниць. Поясню, чому. Все почалося з наших заручин, коли моя майбутня свекруха сказала Льоші: “Ти поспішаєш, дивися щоб не пошкодував”! Весілля було за її сценарієм. Я не пробачила. Вона лізе у все «куди пішли», «чому мені не сказали, що затримаєтеся», «що приготувати», а коли кажеш, що приготувати – свекруха готує не те, а на свій смак і багато, ніхто не з’їдає, летить у смітник. Віра Павлівна постійно гладить речі мого чоловіка, коли вони не потребують прасування. Днями причепилися до Льоші, що у нього маленький заробіток, а їй в її віці хочеться краще і якісніше харчуватися
- За вечерею донька сказала, що з нетерпінням чекає, коли знову побачить Марічку та маленьку Кароліну. Роман почервонів, а мені знадобився час, щоб прийти до тями і розкласти усе по-поличках. Лише на другий день я запитала чоловіка, хто така Марічка. Він мовчав, змінюючи колір лиця, як хамелеон, і я почала змушувати його відповідати на мої питання. Це в голові не вкладається. В мого чоловіка є позашлюбна дитина, а моя рідна сестра – її мама!
- Денис зателефонував мені, щоб спитати, як готувати відбивні і варити супчик, бо Наталя, бачте, образилась на нього, що він відмовив їй в покупці дублянки. Я як це почула, давай їй дзвонити, але виявилося, що Наталя заблокувала мій номер. Вона в нас сама знаюча і сама розумна і їй нічиї поради не потрібні. Зі свого боку мені шкода мого братика, що в нього така сім’я. Він у мене добряга і трудоголік. Та Наталка не цінує в ньому ці якості
- В церкві людей було не багато, мабуть через негоду. Та мій сусід Петро приїхав із невісткою, це я вже побачила, як підходила до воріт церкви. Після служби всі повільним ходом рухались до домівок. Я також боялась послизнутись і впасти, тому особливо не спішила, тай думала, що можливо сусіди мене покличуть, щоб підвезти. Аж тут такі верески, мій сусід Петро вигукував, щоб невістка вийшла з машини