fbpx
поради
Дитячий манікюр: можна чи дітям фарбувати нігті

Фарбувати нігті люблять майже всі маленькі дівчатка без винятку. Основна причина в наслідувальному інстинкті і їх бажанні “бути як мама”.

Але дитячий манікюр ─ це не просто стрижка нігтів і висмикування задирок. Джерело

Як і коли правильно стригти нігті, що робити з задирок і який лак вибрати, що можна і не можна.

Не можна

  • Стригти нігті відразу після ванною

По-перше, через те, що від води нігті розбухають і при стрижці або підпилюванні більше розшаровуються, а, по-друге, розбухає і шкіра, через що втрачається чітка межа вільного краю, і ви можете обстригти ніготь “під м’ясо”.

Варто лише кілька разів підстригти так ніготь, щоб нігтьова пластина істотно втратила в довжині (дуже багато потім, в більш зрілому віці виявляють “некрасивість” своїх нігтів щодо стандартів ─ відбувається це і через батьківського старанності теж).

Форму при стрижці нігтя краще робити анатомічну, “під валик”, коли торець повторює обриси подушечки пальці (кути при цьому потрібно залишати як у квадрата, але пом’якшувати, щоб вони не дряпалися).

  • Використовувати жорстку пилку

Пилка в дитячому манікюрі цілком допустима, головне – використовувати м’який абразив (від 180 грит і вище – наприклад, 240).

Пилок на ринку величезна кількість, і всі мають різні покриття, тому краще вибрати матеріал безпосередньо “під дитину”, тобто за погодженням з ним (одному буде неприємна пластмасова пилка, а іншому не сподобається скляна).

Враховуйте і те, що хлопчики зазвичай підпилюють нігті більш неохоче дівчаток.

Чим раніше привчити дитину до правильного догляду за нігтями, тим на більший термін можна відкласти його знайомство з класичним обрізним манікюром в майбутньому.

Читайте також: Чому нареченій в жодному випадку не можна взувати босоніжки і обов’язково весільні туфлі мають бути тільки поношені

  • Зрізати кутикулу

Нігті у дітей ще не сформовані, так що про повноцінний обрізному манікюрі мова не йде (років до 15 точно).

Кутикула з птеригій (плівкою, що росте з-під кутикули) виконують захисну функцію – закривають матрикс (видима частина кореня нігтя, біла лунка).

Але у всіх різна фізіологія, тому в салонах майстри підходять до кожної дитини індивідуально. Наприклад, якщо шкіра дуже тонка, а нігті м’які, майстер прибирає тільки задирки.

Коли шкіра щільніше, можна відсунути кутикулу апельсиновою паличкою і трохи зрізати верхівку кусачками. Якраз ці два інструменти непогано завжди мати вдома.

Можна і потрібно

  • Використовувати кошти для догляду за кутикулою

Це масла (оптимальний експрес-догляд, який швидко зволожить шкіру і запобіжить утворенню задирок) і засіб-“антікутікулу”, що запобігає зростання зайвої шкірки.

Нехай вас не лякає явна профспрямування другого варіанту – вона цілком обгрунтована.

Шкіра при цьому часто натягується на нігтьової пластини до межі, рветься і перетворюється в розсип крихітних задирок, впоратися з якими за допомогою тільки лише щипчиків не вийде.

Уход- “антікутікула” на фруктових кислотах (шукаємо на етикетці напис AHА) безболісно вирішить цю проблему.

Не упускайте можливість провести швидкий сеанс манікюру під час прийняття дитиною ванни: з допомогою палички акуратними рухами відсувайте дитячу кутикулу і вкруговую зчищуйте. Це збереже красу дитячих пальчиків і вбереже від утворення неприємних задирок.

Фарбувати нігті лаком

Дівчаток можна балувати не тільки прозорими, а й легкими димчастими або пастельними лаками, але обов’язково якісними – без формальдегіду в складі.

Якщо наносите кольорові лаки, обов’язково використовуйте базу для захисту від пігментації, а для продовження життя самого покриття – діти дуже засмучуються, коли лак не тримається “так довго, як у мами” ─ можна використовувати топ-фініш або спробувати гель-лак.

Останнє дозволяється робити не раніше, ніж років з десяти.

Надміцне покриття не тільки допоможе виховати естетичний смак, але і вирішить проблему неправильного формування нігтьової пластини і обкусаних нігтів.

facebook