fbpx

Голосний скрип дверей? Щоб виправити це, потрібно лише 2 хвилини: кілька перевірених методів, як позбутися цього дратівливого шуму

Голосний скрип дверей? Щоб виправити це, потрібно лише 2 хвилини

Як же неприємно, коли вдома постійно скриплять двері! Через цей гучний і дратівливий звук з кожним відкриванням або закриванням ви збільшуєте зусилля, щоб не заважати іншим домочадцям. Але навіщо завдавати собі ці проблеми? Щоб усунути цей тривожний скрип, є кілька порад, які можна застосувати миттєво. Ось кілька перевірених методів, як позбутися цього дратівливого шуму.

Від чого двері скриплять?

Як правило, скрип дверей є результатом відсутності мастила в петлі або скупчення бруду та пилу. Цей пронизливий, гучний скрип спричинений тертям металевих поверхонь петлі та осі, що створює тертя. Але цей неприємний звук також походить від залишків бруду та іржі.

Є й інші причини, зокрема погнута петля, ослаблений гвинт або неправильне розташування дверей щодо рами. Якщо вона скрипить кожного разу, коли ви її відкриваєте, це може бути пов’язано з нерівномірним розподілом ваги дверей, що впливає на петлі. Це пояснюється тим, що якщо нижня петля встановлена ​​неправильно, то верхня петля візьме на себе більшу частину ваги, що може спричинити скрип під тиском.

Як зупинити ці скрипи?

Найкраще рішення – мастило. Необхідно змастити петлі. Звичайно, у спеціалізованих магазинах ви знайдете широкий вибір у формі мастила, спрею або рідини. Але вам не завжди потрібно йти в місцевий господарський магазин за витратними матеріалами.

Іноді деякі домашні засоби можуть допомогти. Перш за все, слід ретельно очистити дверні петлі, щоб видалити весь накопичений пил і бруд. Потім, щоб вони делікатно ковзали без тертя і скрипу, їх досить трохи змастити. Існують різні варіанти змащування дверних петель, у тому числі деякі продукти, які, напевно, вже є у вашому домі. Це може навіть здивувати вас!

Ось найефективніші рішення:

Крем для гоління

Можливо, ви б ніколи не подумали про це, але піна для гоління справді чудовий союзник, щоб зупинити скрип дверей. Просто нанесіть невелику кількість на петлі та втирайте в усі їхні щілини. Обов’язково рівномірно розподіліть засіб всередині петель. При необхідності повторіть процес, а надлишки піни видаліть серветкою або паперовим рушником. Нарешті кілька разів відчиніть і закрийте дверцята, поки ви не будете задоволені результатом.

Рослинна олія

Ви більше не можете терпіти цей вереск і неприємний шум? Ви коли-небудь думали про те, щоб змастити петлі кількома краплями кулінарної олії? Трохи оливкової або соняшникової олії і проблема перестане бути актуальною! Підкладіть під петлі ганчірку або паперовий рушник, щоб випадково не забруднити поверхню дверей. Потім кілька разів відкрийте та закрийте дверцята, щоб олія рівномірно розподілилося.

Свічка

Наступний спосіб вимагає видалення штифта, розташованого між плоскими пластинами петлі. Щоб зробити це вручну, необхідно озброїтися довгими плоскогубцями, щоб вийняти штифт: просто рухайте ним проти годинникової стрілки. Після зняття змастіть його розплавленим воском зі свічки та надійно вставте в петлю. Ви побачите, що двері більше не скриплять!

Вазелін

Не забуваймо і маслянисті властивості популярного вазеліну, який вирішує багато проблем в домашніх умовах. Це справді чудове мастило, яким можна легко змастити петлі ваших дверей. Просто натріть невелику кількість вазеліну на зовнішній стороні петлі, а потім зачекайте, доки він розчиниться у своїх компонентах. Якщо ви хочете отримати ще більш акуратну роботу, вийміть штифт і покрийте його вазеліном, перш ніж вставляти назад у петлю. Після цього двері знову не повинні скрипіти дуже довго.

Як відкрити двері, що скриплять, не видавши звуку?

Коли вдома живе кілька людей, важливо дотримуватися ритму життя кожного. Проте, поки є проблема, простий скрип дверей може розбудити будь-кого. Якщо ви випробували всі наведені вище рішення, але ваші двері все ще шумлять, можливо, було б гарною ідеєю викликати спеціаліста. Тим часом, щоб не турбувати інших домочадців, ось як відкрити двері, не розбудивши всіх.

Швидко відкривайте двері: ви, мабуть, помітили, що поспішний маневр завжди тихіший, ніж повільне відкриття, якщо, звичайно, ви не вдаритеся ними об перешкоду. Як це пояснити? На це є дві причини. По-перше, швидке переміщення дверей посилає більше зусилля через петлі, що створює менше шуму, оскільки вони не натирають “скрипучі” частини. По-друге, при оперативних діях знадобиться лише частка секунди, щоб двері відчинилися, а не секунда або дві. Таким чином, навіть якщо буде невеликий шум, він буде непомітним, тому менше дратує.

Підніміть двері за ручку: більшість скрипів викликано неправильним розташуванням частин петлі. У цьому випадку, якщо вони з часом послаблюються або не встановлені на правильній висоті. Таким чином, нижня та верхня частини шарніра труться одна про одну, створюючи цей неприємний вереск. Крім того, щоб уникнути цього неприємного звуку, просто підніміть двері за ручку, щоб змінити вирівнювання петлі.

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page