fbpx
Здоров'я
Hайкращий вік для проколювання дитині вух та коли не можна проколювати

Коли в родині підростає дівчинка, мама прагне зробити її красивою будь-якими доступними способами. Рано чи пізно стає питання, коли можна проколоти вуха дитині?

Часто батьки виправдовують своє рішення проколоти вуха дитині в дитинстві тим, що дитина забуде біль від процедури. Джерело

Однак вони забувають, що немовлята все одно відчувають біль, їм боляче так само як і дорослим, з тією лише різницею, що вони не можуть зрозуміти, що з ними роблять і навіщо.

Діти, яким прокололи вуха в більш дорослому віці, можуть пам’ятати сам факт, що їм було боляче під час проколу, але ці спогади їх не мучать і не травмують, так само як спогади про те, як вони одного разу збили коліно або лікоть.

Коли ж доречно дитині проколювати вуха?

Експерти Американської академії педіатрії нагадують: перед тим, як проколювати вуха дитині, батьки повинні знати про можливі ускладнення. Серед яких:

 • алергії;
 • інфекції;
 • небажані косметичні ефекти;
 • асфіксія, тому, що дитина проковтнула сережку.

Батькам також потрібно мати на увазі, що імунна система у малюка все ще розвивається, і кожна відкрита рана може стати джерелом інфекцій.

Опитування людей з пірсингом показують, що 35% мали хоча б одне ускладнення.

Лікарі-косметологи відзначають, що вушна раковина розвивається до 6-7 років. До цього віку вона змінює форму і розмір. І один з небажаних косметичних ефектів раннього проколювання – різний розмір вух в подальшому житті.

Ще один важливий момент: психологічний тиск, під яким іноді знаходяться діти під час процедури. Бувають випадки, коли на проколюванні наполягали саме батьки і вмовляли дитини аргументами: “Ти повинна бути красивою як все”.

Вважається, що раннє проколювання зменшує ризики утворення келоїдних рубців. Але ця інформація ще не остаточно доведена.

Читайте також: Яких лікарів необхідно регулярно відвідувати

Найкращий вік для проколювання дитині вух – це той, коли він сам свідомо попросить вас про це і вже достатньо доросла, щоб самостійно доглядати за місцем пірсингу.

Якщо ви все ж вирішили проколоти дитині вуха, то варто робити це в медичній установі, де використовують всі необхідні методи гігієни.

Щоб не виникло алергії, педіатри та косметологи рекомендують вибирати прикраси з хірургічної нержавіючої сталі. Носити ці сережки рекомендується до повного загоєння, приблизно шість тижнів.

Далі, за бажанням і можливостям батьків, рекомендується або залишити ці сережки, або замінити їх на вироби з золота або срібла.

Батьки повинні ретельно доглядати за проколом і стежити, щоб дитина не могла зняти і проковтнути сережки.

Коли не можна проколювати вуха дитині

Є кілька станів, коли не рекомендується проколювати вуха дитині

 • хронічні захворювання вух
 • черепно-мозкові травми
 • важкі форми алергії
 • зaxворювання кpoві
 • цукровий дiaбет
 • peвматизм
 • неврологічні розлади

Related Post

facebook