fbpx

Італійська і українська старість: Разючі відмінності, які зачіпають до глибини душі. Чому так?

Старість, а особливо в Україні, не найкращий період життя. Але чому так?

У багатьох українських жінок перевернулося уявлення про старість, після того, як вони виїхали в Італію на роботу по догляду за літніми жінками.

Манікюр, зачіска, гарний одяг, подорожі. І все це для літніх людей! Наші старенькі навіть уявити собі не можуть, що таке буває. Хустка, город, базар, онуки, мізерна пенсія – ось ключові терміни наших пенсіонерів.

Коли починається старість? Відповідаючи на це питання, лікар почне оперувати професійними термінами, скаже щось про згасання «дітородної функції» і «незворотні зміни в фізіології». Однак головне, що з цього випливає зрозуміти: старіють все в різному віці і з різною швидкістю. А значить, від самої людини також багато залежить. Джерело

На питання про старість наші співвітчизники відповідають по-різному, але усереднені показники знаходяться на рівні приблизно 63 років. Саме в 63 роки, на думку звичайної людини, починається старість. І коли вона сама відчуває себе старою, то це проявляється і в зовнішньому вигляді, і в способі життя.

І сьогодні ми поговоримо про літніх людей, жінок з Мілана, – міста, який по праву називають столицею світової моди. Навіть 80-річній жінці тут ніколи думати про хвороби, проблеми і старість, адже головні турботи – як гарно вбратися і яку сумку підібрати під улюблені туфлі.

Коли хлопчина з італійської провінції на ім’я Анджело приїхав на навчання до Мілану, його вразили місцеві жінки. Причому вразили не вишуканими манерами або красою, а саме своєю доглянутістю. Навіть дуже літня жінка тут не забуває про модний одяг і макіяж.

Для жительки Мілана похід в магазин на кшталт прогулянки по подіуму. Тут не прийнято виходити на вулицю в забрудненій кофті і кімнатних тапочках. Таке відчуття, ніби кожна жінка готова до зустрічі з особистим фотографом в будь-який момент.

Спочатку Анджело навіть заздрив цим жінкам. Хлопець шкодував, що у нього так мало вільного часу і він постійно повинен поспішати на навчання, тоді як місцеві панянки живуть в розміреному темпі і приділяють весь час розвагам і догляду за собою.

Хлопець продовжував милуватися дивовижними бабусями, а незабаром навіть завів канал в Інстаграмі, де ділився фотографіями цих міланських модниць. Його спостереження стали відкриттям для тисяч користувачів Мережі, і сьогодні на каналі налічується більше 130 тисяч передплатників. Люди з різних куточків планети захоплюються людьми похилого італійськими жінками і залишають переважно позитивні коментарі.

Здається, вміння старіти повільно і з гідністю у італійців закладено на генетичному рівні. Та й любов до гарних речей у місцевих жінок помітна неозброєним поглядом. А якщо врахувати, що середня тривалість життя італійок становить вражаючі 86 років, то не дивно, що в 60 вони відчувають себе чудово.

Залишається захоплюватися цими жінками в Інстаграмі і міркувати про вітчизняні реалії. Коли вже наші бабусі зможуть не тільки копатися в грядках, сидіти з галасливими онуками і продавати на ринках зелень, а й займатися тим, що їх дійсно радує і надихає. Адже справа тут не тільки в грошах.

У нас якщо така жінка похилого віку з’явиться у дворі в красивому платті і з макіяжем, то навколишні напевно покрутять пальцем біля скроні і прошепочуть щось на кшталт: «звихнулася бабка». Та й взагалі, до людей похилого віку в останні роки у нас прийнято ставитися зневажливо. І це засмучує.

Люди похилого віку безкоштовно їздять у громадському транспорті – заберіть пільги, вони без толку катаються по 5 разів на день. У старого щось болить і він звернувся за допомогою – а що він хотів, це ж вік. Старому нічим оплатити їжу і ліки – ну а де ж гроші взяти на пенсії, скарбниця порожня …

Рано чи пізно кожен з нас виявиться на місці літніх людей, але сил боротися з встановленою системою вже не буде. А значить, доведеться не насолоджуватися гідною і безтурботною старістю, а бідувати в «віці дожиття», марно сподіваючись на допомогу.

You cannot copy content of this page