fbpx
поради
Камера вашого телефону шпигує за вами? Проста деталь дозволяє виявити це

Камера вашого телефону шпигує за вами? Проста деталь дозволяє виявити це

У наш час, будь то на смартфоні чи на комп’ютері, ніхто не застрахований від можливої ​​атаки кіберзлочинців. Хакери постійно загрожують нашим головам, і ми більшу частину часу безпорадні. Ви задавалися питанням, чи можливо, що за вами стежать за допомогою камери вашого мобільного? На жаль, так. Однак певні сигнали можуть насторожити вас і попередити про невдале вторгнення. Ось як виявити тих, хто шпигує за вами без вашого відома через веб-камеру вашого пристрою.

Чи можуть за вами стежити з вашого мобільного?

Багато користувачів задають це питання, коли підозрюють, що хакер використовує камери їхніх мобільних телефонів для спостереження за ними. Тому що так, на жаль, за багатьма мобільними телефонами шпигують ці кіберзлочинці, які зазвичай використовують камери для спостереження за своїми цілями і навіть намагаються непомітно отримати доступ до їхніх особистих даних.

Звичайно, це є явним порушенням конфіденційності користувачів і практикою, яка карається законом у багатьох країнах. На жаль, незважаючи на всі зусилля, владі, яка невпинно бореться з кіберзлочинністю, досі не вдалося викорінити цю проблему. Однак, використовуючи власні засоби, ви зможете виявити зловмисну ​​присутність можливого хакера.

Як дізнатися, чи шпигують за моїм смартфоном Android?

Є кілька хитрощів, які можуть вказувати на те, що хакер проник у ваш мобільний телефон і спостерігає за вами з камер вашого пристрою.

Ось сигнали, на які варто звернути увагу:

Мобільний телефон нагрівається

Якщо ваш смартфон починає нагріватися без видимої причини, це може бути ознакою того, що вас зламали. Звичайно, це нормально, коли температура мобільного телефону підвищується під час його заряджання або під час гри в програмі. Але якщо він несподівано нагріється, коли просто лежить поруч, є привід задати питання.

Це може статися, коли інша особа користується вашим мобільним телефоном віддалено: програми, реалізовані для злому мобільного, зазвичай потребують багато енергії.

Акумулятор швидко розряджається

У тому ж сенсі, якщо ви помічаєте, що акумулятор швидко розряджається, навіть не використавши його, це означає, що є щось підозріле. Звичайно, з часом він може зношуватися і ставати все менш ефективним. Але якщо миттєво ви бачите радикальні зміни, коли ваш ноутбук ще не такий старий, це ненормально! Можливо, ваш пристрій було зламано.

Надмірне споживання даних

Зазвичай кіберзлочинцям потрібне підключення до Інтернету для віддаленого доступу до вашого мобільного телефону. Тож вони можуть використовувати сигнал Wi-Fi або ваші дані, щоб активувати програму-шпигун. Точніше, якщо ви помітили ненормальне та надмірне споживання ваших даних, цілком можливо, що хакер використовує ваші мегабайти, щоб активувати камери вашого мобільного пристрою.

Дивна діяльність на вашому мобільному телефоні

Зламаний смартфон завжди матиме підозрілу поведінку, яка повинна викликати у вас виклик. Включаючи програми, які відкриваються самі по собі, дивні рухи на екрані чи дивні фонові шуми під час дзвінків. Найменша сумнівна активність повинна вас насторожити і застерегти. Ви також можете встановити програму для запису ваших телефонних розмов, щоб краще перевіряти зовнішні звуки.

Підозрілий додаток

Найчастіше найнадійнішим доказом порушення конфіденційності мобільного телефону є наявність програми-шпигуна. Щоб виявити його присутність, просто перейдіть до розділу “Програми”: прокрутіть все завантажене програмне забезпечення, щоб переконатися, що немає зловмисників. Якщо ви помітили будь-які невідомі програми, негайно видаліть їх.

Як уникнути шпигування за допомогою камери мобільного телефону?

Ці заходи допоможуть вам запобігти будь-яким спробам шпигунства за допомогою вашої мобільної камери та таким чином захистити ваші особисті дані.

Використовуйте антивірус Google Play Protect

Це антивірус за замовчуванням для пристроїв Android: він запобігає встановленню підозрілих програм. Він також може виявити присутність зловмисників, щоб назавжди стерти їх із пам’яті. Щоб активувати цю функцію, потрібно увійти в Google Play Store і натиснути Play Protect. Активація буде завершена натисканням “Сканувати пристрій на наявність загроз безпеці”.

Видаліть підозрілі програми

Як ми зазначали вище, комп’ютерні злочинці регулярно використовують програми-шпигуни для контролю ваших мобільних камер. З цієї причини завжди візьміть за звичку перевіряти, чи все в порядку: увійдіть у налаштування мобільного телефону, перейдіть до додатків і уважно спостерігайте, чи немає там підозрілого програмного забезпечення.

Якщо ви натрапили на дивну програму, про яку не пам’ятаєте, негайно видаліть її. Ваш смартфон не повинен містити програмне забезпечення, яке ви раніше не авторизували.

Скидання заводських налаштувань

Незважаючи на все це очищення, якщо ви все ще підозрюєте, що вашим мобільним телефоном дистанційно керують хакери, у вас все ще є максимальний шанс відновити заводські налаштування. Але перш ніж розглядати це, спершу зробіть резервну копію, щоб не втратити свої фотографії, відео, контакти, програми тощо. Це відновлення залишить ваш мобільний телефон порожнім, і злочинці не зможуть продовжувати його зламати віддалено.

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page