fbpx

Коли ви накачуєте шини, перевірте цю цифру: так ваша автівка буде споживати менше пального

Коли ви накачуєте шини, перевірте цю цифру: так ваша автівка буде споживати менше пального

У тривалих поїздках на автомобілі мало хто звертає увагу на тиск в шинах. Хоча ця деталь може здатися комусь несуттєвою, вона важлива з кількох точок зору. Більше того, звертати на це увагу — це не споживати більше палива. Розповідаємо чому!

Само собою зрозуміло, що автомобільні шини мають отримати користь від регулярного догляду, адже вони є єдиною точкою контакту між транспортним засобом і дорогою. Дійсно, невідповідні шини можуть призвести до того, що на паливо буде витрачено набагато більше грошей і навіть стати причиною різних халеп. За цих обставин необхідно взяти до уваги ключовий елемент: тиск.

Зверніть увагу на тиск в шинах...

Важливо, щоб шини були в хорошому стані та проходили періодичні перевірки. Доказ, якщо вони піддаються надмірному зносу, це може коштувати більше витрат на газ. Давайте спочатку детальніше розглянемо зв’язок між шинами та споживанням палива, перш ніж ми дізнаємося більше про ідеальний тиск.

Шини та витрата палива. Який звіт?

Щоб автомобіль легко пересувався по дорозі, шини повинні витримувати його повну вагу. Тому вони є визначальним фактором з точки зору опору коченню. Це явище відповідає тертю та тертю шин, які контактують із землею під час руху транспортного засобу.

Таким чином, чим вищий рівень цього тертя, тим більше ваш транспортний засіб повинен споживати енергії, щоб рухатися вперед. Іншими словами, він споживає більше палива. Враховуючи цю інформацію, розумніше обирати шини з хорошим опором кочення, щоб заощадити на паливі. Тому радимо приділяти увагу та регулярно перевіряти тиск у ваших шинах, щоб забезпечити хороше зчеплення з дорогою.

Відрегулюйте тиск у шинах

Коли ви їдете з погано накачаними шинами, ваш автомобіль не тільки погано керує, але й збільшує споживання пального до 10%. За таких обставин бути хорошим водієм не матиме великого значення, тому що якщо у вас недокачані або перекачані колеса, витрата пального все одно зростатиме.

Слід також уточнити, що крім цього підвищення, поганий тиск також сприяє незручностям, пов’язаним з безпекою. Серед іншого це може призвести до ризику вuбуху або втрати контролю. Нарешті, вам потрібно підтримувати належний тиск у шинах вашого автомобіля не лише для економії грошей, але й для захисту навколишнього середовища. Фактично, водіння з правильно накачаними шинами зменшує викиди CO2 на 1,6 мільйона тонн на рік.

Ця перевага стає ще більш важливою, коли автомобіль завантажений багажем, наприклад, у відпустку чи вихідні. Тоді рекомендується збільшити тиск у шинах, щоб компенсувати додаткову вагу.

Звичайно, не менш важливо знати, коли міняти шини на вашому автомобілі.

Як їздити з хорошим тиском в шинах, щоб витрачати менше пального?

Абсолютно кажучи, найкраще перевірити тиск у шинах вашого автомобіля, щоб не опинитися в делікатній або навіть небезпечній ситуації, особливо якщо ви збираєтесь у довгу подорож. Якщо ваші шини будуть у хорошому стані, ваша подорож пройде гладко, і ви заощадите на бензині.

Тим не менш, щоб зробити правильний вибір шин, необхідно враховувати певні критерії, визначені виробниками. До них відносяться шум дороги, зчеплення з мокрою дорогою, оцінка гальмування та витрата палива.

Крім того, на ринку можна знайти шини з низьким опором кочення, що сприяє зменшенню витрати палива. Зауважте, що низький опір коченню також виникає, коли шина вузька; ще одна деталь, яка дозволяє значно економити паливо.

Який правильний тиск у шинах?

Враховуючи цю інформацію, важливо знати значення, яких слід дотримуватися, щоб мати ідеальний тиск у шинах. Дійсно, значення не повинні перевищувати 0,2-0,5 бар тиску, рекомендованого виробником.

Підтримуючи тиск на цьому рівні, ви уникаєте ситуацій, пов’язаних із зносом шин, і споживаєте менше бензину. Як наслідок, ваш автомобіль також матиме довший термін служби. Однак ми також зауважимо, що якщо ви збираєтеся здійснювати довгі поїздки або ваш автомобіль завантажений, бажано здійснювати тиск накачування “під завантаженням”, що відповідає перенакаченню від 0,2 до 0,3 бар.

Отже, якщо навіть після регулювання тиску в шинах витрата палива продовжує зростати, рекомендується негайно перевірити свій автомобіль. Проблема може полягати в повітряному фільтрі, будь-яке засмічення якого може призвести до несправності автомобіля та великої витрати палива.

У будь-якому випадку важливо перевірити ідеальний тиск у шинах для вашого автомобіля, щоб значно заощадити на паливі.

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page