fbpx
Здоров'я
Комаровський заборонив популярну кашу: у 21 столітті цим не годують

Відовий лікар-педіатр Євген Комаровський опублікував цікавий лист від глядача. Джерело

Батько тримісячного хлопчика поцікавився, чим можна догодовувати дитину і чи варто давати манну кашу в такому віці.

“Сперечаємося з дружиною про те, що наш тримісячний син смокче тільки мамине молоко. Йому вистачає цього, каже дружина.

Але я бачу протилежне — він просить груди кожні півтори години і погано спить вдень, вночі, слава богу, спимо. Я пропоную спробувати дати манної каші рідку, але дружина не погоджується”, – йдеться у листі.

Комаровський спробував пояснити, чому ідея чоловіка догодувати рідкою манною кашею малюка м’яко кажучи погана.

За словами лікаря, чи вистачає дитині грудного молока, можна одним простим способом і називається він ваги.

Читайте також: Як зробити так, щоб банани не темніли: чотири корисні поради

Якщо при регулярному зважуванні ви бачите, що малюк набирає вагу, це говорить про його відмінний апетит і молока йому достатньо для нормального розвитку.

“Визначити, скільки дитина з’їдає, ви можете ще й таким способом. Він називається “Контрольне годування”. Ви зважуєте дитини, після цього дружина його годує, ви зважуєте ще раз і визначаєте, скільки ж він з’їв за годування. Таких вимірювань краще зробити кілька, обчислити середнє”, – зазнавич фахівець.

“І, нарешті, останнє. Я, власне кажучи, тому і відповідаю на ваш лист — воно мене дуже зачепило. Уявіть собі, що ваша дружина скаже: “Мені чомусь здається, що в нашому автомобілі не вистачає масла.

Давай я дам тобі соняшникова олія, ти його в двигун заллєш?”. Що ви відповісте? Напевно, скажете, що, мовляв, якщо нічого в двигуні не розумієш, то й не лізь з радами”, – сказав Комаровський.

За словами Комаровського, дітей у 21 столітті не годують манною кашею. Багато країн навіть ще в 20-му столітті відмовились від манки, оскільки така їжа для малюків несе чимало неприємностей.

“Якщо ж вашій дитині дійсно не вистачає молока, то існують якісні сучасні молочні суміші, які застосовуються для догодовування.

Тому ще раз прошу вас: вчіться, тому що всі суперечки закінчуються тоді, коли ви обидва володієте адекватною інформацією”, – додав Комаровський.

Related Post

facebook