fbpx

Мало хто знає, чому насправді в кожному ліфті є дзеркало: потрійна мета

Мало хто знає, чому насправді в кожному ліфті є дзеркало: потрійна мета

Експерти розповіли, чому в кожному ліфті має бути дзеркало.

Ми вважаємо само собою зрозумілим, що дзеркало є в кожному ліфті на під’їзд – ну, крім, наприклад, панорамних ліфтів з прозорими стінами. Психологи написали про причини та зазначили, що дзеркала в ліфтах служать потрійній меті. Ось ці три речі.

1. Проти клаустрофобії

Поїздка на ліфті може викликати неспокій і тривогу навіть у найспокійніших людей. Ті, хто мучиться через клаустрофобією, просто терпіти не може ліфти, яких, звичайно, практично не уникнути вище певної висоти будівлі.

Ну а перше і найголовніше призначення дзеркала – щоб у людей, схильних до клаустрофобії, цей маленький і закритий, до того ж рухливий простір, менше дратував. Дзеркало оптично подвоює простір, тобто кабіна ліфта виглядає вдвічі більшою, якщо дзеркало на одній стіні. Дзеркало змушує нас почуватися менш тісно в просторі, в якому ми перебуваємо.

Звичайно, вже згадані вище ліфти зі скляними стінками борються з клаустрофобією ще ефективніше, оскільки в модних останнім часом повністю прозорих ліфтах відчуваєш себе на вулиці. Інша проблема полягає в тому, що, хоча це рішення сприяє людям, схильним до клаустрофобії, той факт, що вони бачать себе висячими на кілька поверхів у скляній клітці, приголомшує тих, хто боїться простору або агорафобії.

2. Це більш безпечно

Ліфти з дзеркалами також безпечніші, про що ми, звичайно, зазвичай не думаємо, тому що нам так рідко щастить (не щастить) з ліфтом без дзеркала. У будь-якому випадку, з одного боку, дзеркало допомагає нам легше побачити, що роблять інші, чи хтось лізе в кишеню чи сумку. З іншого боку, дзеркало забезпечує додаткову точку відліку для людей з колясками або інвалідними візками, тому вони також можуть легше маневрувати в ліфті, якщо в ньому вже стоїть кілька людей.

3. Відволікає

Якщо в ліфті є дзеркало, менше шансів, що ми впадемо в паніку або просто занудьгуємо, хоча б тому, що ми можемо перевірити себе, кожен може перевірити зачіску, макіяж, одяг і поправити те, що потрібно. Стрес, пов’язаний з підйомом на ліфті, значно зменшується, якщо ми будемо щось робити під час поїздки: подивіться на себе в дзеркало.

Гарного та мирного усім дня!

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page