Мама забороняла нам митися у ванні, те саме і чіпати руками буфет, що знаходився у вітальні. Все це було для краси – музей, який радував око матері. Я до сусідських дітей приходили, а ось вони переступати наш поріг не мали права. Ванна у нас була, але ми все рівно милися в тазику, бо там все забруднювалося. Коли мама доживала свої останні дні, то попросила мене приїхати. “Ти ж це не викинеш? Не продаш?” А мене трусило від цього антикваріату. Його мама більше любила за мене – рідну дитину!
Мама любила антикваріат більше за мене. Якби тільки вона знала, що я зробила з цим всім “добром” після її відходу у вічність.
У мене вдома ще є кілька “дорогоцінних” меблів моєї матері. Після її відходу я продала більшу їх частину. Я терпіти їх не можу!
У нас була гарно омебльована квартира. У їдальні красувався буфет, який займав всю стіну. Він був інкрустований перламутром, і мені навіть не дозволяли його торкатися.
Це ж було б горе, якби на його ідеально відполірованій поверхні залишився відбиток моїх пальців… Мама любила антикварні меблі.
Мене вона, звичайно, теж любила, але меблі більше. Вона представляла своє колишнє походження, залишки багатої буржуазної родини.
Як не дивно, квартира у нас залишилася, хоча її розділили на дві десь у шістдесятих (я ще не народилася). Нова сусідка була хорошою, вона працювала в гастрономі і мала двох чудових дітей, з якими я дружила.
До того ж, на відміну від моєї мами, вона чудово куховарила, тому в них я була частим гостем. Проте сусідські діти не мали права навіть поріг нашої квартири переступати. Вони ж могли щось зробити з меблями…
У нас теж стояла в куточку гарна парта, але я робила домашнє завдання на кухонному столі, застеленому клейонкою, бо одного разу додумалася, будучи шестилітньою дитиною, її пописати ручками чи фломастерами.
Наша ванна була ідеальною картиною. Класична плитка, гігантська ванна, плитка з рельєфами. Словом, краса така, що словами описати годі.
Але нам там не дозволяли купатися, хіба що перед великими святами, і то після, мама її дві години вичищала… Всі ми милися в звичайнісінькому алюмінієвому тазику.
Мама перетворила квартиру на музей.
Будучи маленькою я знаходила підтримку і радість у сусідів, потім я старалася все частіше їздити до бабусі і дідуся в село, а як тільки зустріла свого Миколу, то вискочила у дев’ятнадцять заміж і переїхала жити до його батьків в трикімнатну квартиру.
В цій квартирі я почувалась набагато краще ніж вдома, бо можна було “помацати” креденс і купатися скільки захочу у ванній, хоч вона далеко не була такою розкішною, як в моєї мами.
В нас з Миколою народилися діти, з батьками було вже тісно, тому ми купили план в невеличкому селі і почали будувати свій власний будинок.
Мама в своєму музеї жила, до нас приходила, з онуками ладнала, але в свій “музей” ніколи їх не водила! Я ніколи не забуду ті зморщені руки…
На старості років мама все частіше кликала мене до себе.
– Світланко, ти ж не збираєшся продавати меблі? Той гарний буфет… І той комод! Цей обідній стіл точно підійде і тобі…
Раз на тиждень мені доводилося полірувати всі ці предмети якісною поліроллю.
Одного дня мами не стало, і більшість меблів, за які вона готова була життя віддати, опинилася на різних аукціонах. Я не розумію, як хтось може любити меблі чи речі взагалі більше, ніж власних дітей.
До речі, тато розлучився з мамою власне через її дивне ось це захоплення. Він і так довго терпів. Двадцять років вони разом прожили.
Ось така моя історія. Де мама любила більше меблі ніж власну і єдину доньку…
Текс підготовлено на основі реальної історії. Фото лише для ілюстрації. Імена змінено.
Передрук категорично заборонено!
У вас є подібний досвід? Довірте нам свою історію!
Запрошуємо вас підписатися на “Наш канал на Youtube“
Недавні записи
- Я не хочу старіти сама! Ніколи не думала, що перестану радіти своїм дням народженням! Але зараз мій 70-річний ювілей, який я зустріну 10 грудня, мене не радує. Я почуваюся зовсім самотньою при живому синові, а все через те, що я не порозумілася з невісткою, не стала їсти ту її дієтичну нісенітницю. Та зараз би я вже згідна. У будинку немає ні м’яса, ні курки. Тільки риба, яйця та сир, іноді навіть не справжній. Принесла їм цукерки ще на минуле Різдво: карамель, желе, нуга, вафлі, шоколад. Так невістка їх викинула
- Майже рік нема мого захисника, а зі мною і сином живе мама чоловіка. Я сама її покликала минулої зими, щоб їй не було так самотньо і сумно. Я думала, разом нам буде легше. Але я більше так не можу, дуже хочу знову відселити свекруху, та Віра Василівна в свою квартиру переселенців пустила. Вона щовечора співає Макарчику ту саму колискову і називає його Микитою, готує щодня тільки те, що любив малим і вже дорослим Микита. На стіл, коли ми сідаємо їсти, ставить для Микити тарілку і кладе прибори
- На вихідних в невістки був день народження. Я купила гарну подарункову торбинку, поклала туди шкарпетки, шампунь і цукерків до повної, трюфеля, ті, які невістка полюбляє. Прийшовши до дітей, я привітала їх гарними побажаннями і вручила подаруночок. Та від відповіді невістки я ледь не почервоніла. “Тут, лише торбинка красива, а вміст, так собі”. За столом я себе почувала незручно, довго не сиділа, сказала, що звикла швидко лягати спати. А сьогодні, як плівку перемотую в голові ці слова
- Нас з сестрою ростила й виховувала тітка Ліда, мамина сестра. І ось тітки не стало. Ми сиділи якраз за поминальним столом, коли я зважилася розпочати цю розмову, обличчя моєї сестри вмить змінилося. Але я маю подбати про свою дитину і забезпечити її, як сестра не розуміє! Нині ми не спілкуємося. І так, я її розумію
- Моїй свекрусі всього 55 років, жінка в соку! Так ні ж, ломиться жити до нас, як свекра не стало, хоче аби я перед нею на задніх лапках скакала, подай-принеси. Вона втомилася, їй важко – втратила чоловіка, таке в країні коїться. Свою квартиру переселенцям хоче в оренду віддати і з нами грішми ділитися, чоловік в захваті від ідеї мами. Зарано ще вінки купувати, а вона зібралася! Краще би заміж ще вийшла. Готувати вона так і не навчилася, хіба що кілька дуже вже буденних страв страв: макарони, смажена картопля і яєчня, не більше. До прибирання ставиться за принципом «головне, щоб не як у свинарнику». От нащо це мені в моїй квартирі? Він хоче взяти кредит у банку та поміняти мою квартиру з доплатою на трикімнатну