fbpx

– Мамо, дай цукерку! – Скільки солодощів можна давати дітям без шкоди для здоров’я? І які солодощі з магазину можна давати

Шлях до серця чоловіка лежить через шлунок… Наші бабусі були впевнені, що ця схема також працює і з дітьми, а тому з самого раннього віку намагалися нагодувати нас пирогами та цукерками. Чи правильно це?

Зараз це питання особливо актуальне, адже літній сезон позаду і більшість натуральних фруктів і ягід, якими ми могли б замінити солодкі десерти, залишилися лише в нашій пам’яті. Джерело

Як можна відмовити улюбленій дитині, коли вона зворушливо дивиться тобі в очі і просить видати йому 37-у цукерку за день або використовуючи “підлабузництво” домовляється про покупку улюбленого Kinder-сюрпризу? У цей момент дітки вміють виглядати особливо жалібно і беззахисно.

Але, намагаючись наситити дитину великою кількість «гормону щастя» (серотонін, який надходить в кров після вживання глюкози), ми можемо завдати непоправної шкоди дитячому організму.

Карієс, ожиріння, цукровий діабет, проблеми в роботі шлунково-кишкового тракту, прояви алергічних реакцій – це лише мала частина можливих наслідків, які виникають в результаті вживання зайвого цукру.

Читайте також: Неймовірно смачний торт “Казки Сходу”. Ця випічка вражає своїм смаком. Приготувавши один раз, цей торт стане вашим улюбленим назавжди!

Як бути в такій ситуації?

Потрібно знайти золоту середину і прищепити дитині почуття міри. А якщо на його свідомість поки покладатися не доводиться, то самостійно контролювати кількість солодощів, що з’їдає дитина.

ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я) рекомендує обмежити денну норму вживання цукру дитині до 25-40 грамів (це приблизно 6-8 чайних ложечок).

За умови, що дитина абсолютно здорова і не існує інших причин для заборони солодощів. Йдеться про цукор, який ми безпосередньо додаємо в їжу, сюди ж варто включити і мед. А цукор, який ми з’їдаємо в складі фруктів і ягід в цю кількість не входить.

Таким чином, дитині буде достатньо з’їдати всього лише 2-3 цукерки на день. Особливо підступними є солодкі напої. Саме в них ховається велика кількість не врахованого нами цукру. Наприклад:

  • Питний йогурт (330 мл) містить 7 ч. л. цукру;
  • Холодний чай (330 мл) – 5,5 ч. л. цукру;
  • Фруктовий сік (330 мл) – 9,5 ч. л. цукру;
  • Газований солодкий напій (330 мл) – 8,5 ч. л цукру.

Тому старайся привчати дитину втамовувати спрагу звичайною водою.

Але це зовсім не означає що потрібно цукор і продукти, що його містять, під сувору заборону, адже малюк витрачає багато енергії і потребує постійного поповнення її запасу. Тому обов’язково стеж, щоб дитина вів активний спосіб життя.

Які солодощі з магазину можна давати дитині і не боятися за його здоров’я?

  • Мармелад;
  • Пастила;
  • Джем;
  • Зефір;
  • Сухофрукти;
  • Безе.

Але навіть ці ласощі не можна давати дитині в необмежених кількостях. Уважно вивчай склад продукту на упаковці і враховуй дозування цукру, а також зміст інших речовин, які можуть завдати шкоди здоров’ю твого малюка.

You cannot copy content of this page