fbpx
поради
На чому краще смажити продукти: думка дієтологині

На якій олії чи маслі краще смажити продукти, щоб це не було шкiдливим для здоров’я читайте в матеріалі.

Більшість людей звикли смажити на рафінованій соняшниковій олії. На думку нутриціологині Яни Легези, на рафінованій олії смажити можна, але користі в таких продуктах не буде, тому що в процесі їхньої обробки зникають вітаміни А, D і Е. Крім того, “в таких смажених продуктах на рафінованих оліях занадто великий вміст омеги-6, яка є причиною багатьох xвopoб, зі збільшенням її норми в організмі”.

Як вважає експертка, “можна смажити на оливковій олії, температура горіння якої — 160-232 C”, але потрібно брати рафіновану оливкову олію. Оливкова олія є однією з найкорисніших, у ній міститься олеїнова кислота, яка допомагає роботі серця та головного мозку.

Найкращим маслом для смаження продуктів, на думку Яни Легези, є розтоплене вершкове масло, саме воно вважається найбільш екологічним і корисним. Відмінність топленого масла від звичайного в тому, що у разі приготування топленого масла з вершкового витоплюють білки, цукор і воду, залишаючи молочний жир.

У топленому маслі є вітаміни А, Е, РР, D та мінерали: кальцій, залізо, магній, натрій, фосфор. “Точка димлення такого масла – 148-248 C”, – розповіла нутриціологиня. Топлене масло корисне для мікрофлори кишківника, а також допомагає знизити рівень запалень в організмі.

Кокосова олія та особливо олія авокадо також корисні та можна використовувати для смаження, але вони достатньо дорогі. Кокосова “на 92% складається з насичених жирних кислот, тому підходить для нагрівання. Точка диму – 176-248 C. Кокосова олія може зберігатися дуже довго та не псуватися. Олія авокадо нагрівається до 271 C, також чудово підходить для смаження”.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.