fbpx
поради
Найнебезпечніше місце в будинку в разі землетрусу. Ось чого ви ніколи не повинні робити!

Найнебезпечніше місце в будинку в разі землетрусу. Ось чого ви ніколи не повинні робити

Землетруси – непередбачуване природне явище, яке може мати драматичні наслідки. Коли це трапляється, незважаючи на паніку, яка охоплює вас, важливо знати, куди сховатися, щоб спробувати краще зрозуміти ситуацію. Тому ви повинні абсолютно уникати найнебезпечніших місць у будинку, заради вашої безпеки та безпеки ваших близьких. Ці цінні поради можуть врятувати ваше життя у разі землетрусу у вашій місцевості.

Яких запобіжних заходів слід вжити у разі землетрусу?

Як відомо, землетрус – явище, яке дуже важко передбачити. Він може здивувати вас будь-де та будь-коли. Коли землетрус стався несподівано, дорогоцінна кожна секунда, тому потрібно діяти на місці. Ваша реакція має бути дуже ефективною, щоб обмежити шкоду.

Перш за все, золоте правило, на думку спеціалістів, полягає насамперед у відсутності паніки. Ви повинні зберігати спокій, наскільки це можливо, щоб мати чіткі ідеї для розгортання рефлексів виживання та прийняття правильних рішень для вас і ваших близьких. Слід визнати, що це завжди легше сказати, ніж зробити. Але незважаючи на силу землетрусу, експерти з виживання дають поради, які можуть врятувати ваше життя.

Де сховатися під час землетрусу?

Якщо ви вдома, найбезпечніше стояти біля міцної стіни чи колони. Якщо у вас не вистачає часу на дії, експерти рекомендують сховатися під столом або під дверною рамою, що зменшити силу падіння штукатурки чи чогось іншого.

Яких місць варто категорично уникати?

Перш за все, тримайтеся подалі від вікон, дзеркал, вітрин та інших скляних предметів, які можуть поранити вас у разі падіння. Яке місце в будинку найнебезпечніше? На думку експертів з виживання, вся справа в кухні. І не дарма тут повно предметів, що звисають з меблів, і посуду в шафах, які можуть впасти від перших поштовхів і серйозно поранити вас у разі сильного землетрусу.

Перевірте газову установку

Зазвичай землетрус триває лише кілька секунд, але залежно від інтенсивності підземних поштовхів може здаватися нескінченною миттю. Однак, як тільки він припиниться, не опускайте пильності, тому що поштовхи можуть повторитися.

Відразу після землетрусу негайно йдіть і перевірте газову установку. Тому не вмикайте світло, перш ніж переконатися, що в будинку немає витоку газу. Небезпечний землетрус може спричинити перебої з електроенергією чи газом. Фахівці також наполягають на тому, щоб під рукою були певні речі: аптечка на випадок травми, звичайна вода, продукти, що довго не псуються (наприклад, консерви) і ліхтарик.

Які наслідки землетрусу магнітудою 4,4?

Прямі наслідки деяких землетрусів включають структурні пошкодження будівель, пожежі, пошкодження мостів і автомагістралей, провал схилів, розрідження або навіть можливе цунамі. Ці типи впливів значною мірою залежать від місця землетрусу: чи це переважно місто чи сільська місцевість, у дуже густонаселеній чи малонаселеній місцевості, і, звичайно, від здатності інфраструктури протистояти поштовхам.

Скільки триває землетрус?

Більшість землетрусів тривають лише кілька секунд. Але майте на увазі, що чим сильніший землетрус, тим довше він може тривати. Землетруси магнітудою 5-6 балів часто тривають до 30 секунд. Більші землетруси можуть викликати триваліші поштовхи, які тривають до кількох хвилин, але, на щастя, вони рідші.

Бережіть себе та своїх рідних!

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page