fbpx

Не рекомендується вимикати комп’ютер кнопкою живлення: подивіться, що станеться з вашим ПК

Не рекомендується вимикати комп’ютер кнопкою живлення: подивіться, що станеться з вашим ПК

Ми часто змушені вимкнути комп’ютер, вимкнувши його фізичною кнопкою живлення. Але чи це найкращий варіант? Які ризики пов’язані з цією практикою? А що потрібно робити, щоб захистити свій комп’ютер?

Які ризики примусового вимкнення комп’ютера?

Ноутбук став дуже корисним обладнанням для виконання наших щоденних завдань, віддаленої роботи або керування інформацією. У цьому сенсі необхідно не тільки знати функції, які забезпечує ноутбук, але й кроки, яких ми повинні дотримуватися, щоб уникнути певних пошкоджень під час його роботи.

З цієї причини не рекомендується вимикати комп’ютер фізичною кнопкою, і зарезервуйте цю дію лише в екстрених випадках.

Дізнайтеся, чому:

Пошкодження програмного забезпечення

Щоб вимкнутись без пошкодження файлової системи пристрою чи деяких його компонентів, усі ноутбуки мають пройти процедуру вимкнення, яка контролюється програмним забезпеченням.

З цієї причини, якщо ми не вимкнемо ноутбук належним чином, програми або вміст, запущені під час цього, не вимкнуться належним чином. Це може перервати процес запису, що може призвести до неповних або пошкоджених даних.

Пошкоджена оперативна пам’ять і кеш

Як і телефони, ноутбуки використовують пам’ять або оперативну пам’ять для тимчасового кешування даних або налаштувань. Тому, якщо ви раптово вимкнете ноутбук фізичною кнопкою, операційна система не зможе постійно зберігати дані.

Як правильно вимкнути ПК?

Усі останні ноутбуки постачаються з операційною системою Windows 10 або Windows 11, яка має функції вимикання, перезавантаження та оновлення. Саме тоді, коли ми натискаємо віртуальну кнопку, щоб вимкнути ноутбук, процес відключення програм, відкритих у фоновому режимі, необхідний для належного функціонування пристрою.

Чи небезпечно залишати комп’ютер увімкненим?

Це залежить від того, коли ви плануєте знову використовувати комп’ютер, і як швидко вам знадобиться доступ до програм і файлів. Якщо ви не користуєтеся комп’ютером протягом кількох хвилин або годин, найкраще підійде сплячий режим. Однак, якщо ви не плануєте використовувати його протягом декількох днів, має сенс вимкнути комп’ютер. Але у цієї практики є кілька переваг і недоліків, ось деякі з них:

Переваги залишати комп’ютер увімкненим

Зручність

Головна перевага увімкнення ПК вночі – простота та швидкість використання.

Коли ваш комп’ютер залишається увімкненим всю ніч, ви зможете легко отримати до нього доступ, коли виникне термінова потреба підключитися, чи то для швидкого виклику масштабування, відповіді на повідомлення тощо.

Простий віддалений доступ

Віддалений доступ є однією з головних переваг увімкнення ПК.

Більшість людей підключають ПК до пристроїв, для роботи яких потрібне програмне забезпечення. Тому це змушує їх тримати свої ПК постійно підключеними.

Оновлення та резервне копіювання даних

Ще одна головна перевага увімкнення комп’ютера вночі – оновлення.

Більшість оновлень системи та програм доступні протягом ночі. Процес оновлення запускається автоматично, коли ви залишаєте комп’ютер увімкненим на ніч.

Як і оновлення системи, резервне копіювання даних також виконується протягом ночі більшу частину часу.

Недоліки залишати комп’ютер увімкненим

Відходи електроенергії

Однією з головних причин, чому не варто залишати комп’ютер увімкненим на всю ніч, є величезне споживання електроенергії. Залежно від вашої машини та джерела живлення це споживання енергії може збільшити ваш щомісячний бюджет.

Сплески

Раптові стрибки напруги або коливання напруги можуть пошкодити джерело живлення комп’ютера.

Ви навіть можете зіткнутися з втратою материнської плати або внутрішнього обладнання комп’ютера, якщо відбуваються нерегулярні коливання напруги протягом короткого періоду часу.

Шум і дискомфорт

Шум і світло від комп’ютера є серйозною проблемою, особливо коли комп’ютер стоїть у спальні вночі.

Цей шум може викликати дискомфорт і заважати вам спати. Ви навіть можете відчути, що вночі шум стає голоснішим.

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page