fbpx

Обробна дошка є розсадником бактерій. Мало хто знає, як її чистити правильно!

Необхідний кухонний аксесуар, обробна дошка необхідна як для нарізки м’яса, так і для овочів. Також важливо мати вдома кілька дощок, щоб уникнути перехресного зараження. Точніше, мало хто знає, як правильно чистити цей посуд.

Однак це одне з найбільш сприятливих місць для бактерій. Щоб уникнути небезпечного розмноження мікробів, важливо використовувати ефективні засоби для бездоганного очищення. Відкрийте для себе прості та недорогі методи очищення та дезінфекції вашої обробної дошки за правилами мистецтва.

Обробна дошка: справжнє гніздо бактерій

Рекомендується проводити ретельне та майже негайне очищення після кожного використання обробної дошки. Це навіть основа гігієни в будь-якому домі: інакше ви наражаєтеся на небезпечні мікроби та бактерії, які швидко поширюються.

Щоб позбутися від них, на ринку доступно багато потужних миючих засобів, але було б розумніше вибрати менш дорогі та більш екологічні рішення. Таким чином, ви можете використовувати природні бактерицидні засоби, інгредієнти яких, ймовірно, вже є у вашій коморі.

Кілька домашніх засобів для чищення обробної дошки

Окрім солі та лимона, які мають чудові миючі властивості, є й інші поширені інгредієнти, які можна безпечно використовувати для дезінфекції обробних дошок.

Ось декілька:

З перекисом водню: завдяки цьому продукту можна швидко вигнати небажані бактерії. Протріть дошку з обох сторін паперовим рушником, змоченим перекисом водню. Залиште на кілька хвилин, а потім знову протріть теплою водою та чистою тканиною.

З білим оцтом: цей натуральний продукт відомий своїми очисними та дезінфікуючими властивостями. Змішайте пів склянки білого оцту і пів склянки води. Ретельно натріть отриманим розчином поверхню дошки, потім промийте її під проточною водою. Якщо він насичений кислим запахом, який занадто інтенсивний і неприємний, просто додайте в розчин кілька крапель лимонного соку.

З сіллю, харчовою содою та лимонною кислотою: Все, що вам потрібно зробити, це змішати невелику кількість кожного з цих продуктів. Потім змочіть губку для посуду або м’яку тканину, щоб акуратно потерти поверхню посуду. На завершення приступайте до полоскання. Він буде чистим, дезодорованим і ідеально продезінфікованим!

Увага

Оскільки ви використовуєте їх щодня, дуже важливо, щоб ваші обробні дошки завжди були бездоганними. Але також не забудьте захистити руки під час чищення. Тому обов’язково надягайте відповідні рукавички: так ви уникнете подразнень і передчасного старіння шкіри.

Звичайно, обов’язково часто мийте руки, коли нарізаєте м’ясо чи птицю.

Також важливо регулярно перевіряти стан вашої обробної дошки. Якщо ви помітили видимі ознаки зносу, настав час подумати про його заміну. Не варто легковажно ставитися до наявності подряпин і тріщин.

Дійсно, мікроорганізмам набагато легше ховатися і розвиватися в цих порожнистих частинах. Не кажучи вже про те, що набагато нудніше буде правильно очистити пластикові дошки.

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page