fbpx
поради
Ось як слід виховувати доньку, щоб вона виросла впевненою і щасливою жінкою

Раніше вершиною жіночого щастя було вдале заміжжя і народження дітей, сьогодні ж на жінку часто покладаються і традиційно «чоловічі» обов’язки.

Сучасне суспільство однаково вимогливо ставиться до осіб обох статей, тому знання, які батьки намагалися дати дівчаткам колись, в наш час вже не дуже актуальні. Джерело

То як виховувати доньку, щоб вона виросла впевненою і щасливою жінкою?

На довгому шляху до дорослого життя дівчинку чекатиме багато надій та розчарувань, тому основним завданням батьків є всебічна підтримка своєї дитини. Ось що радять психологи:

1. Дозвольте доньці робити свій власний вибір

Хочете, щоб ваша донька в майбутньому стала впевненою жінкою, яка знає, що їй потрібно? Тоді починайте формувати цю рису характеру вже сьогодні!

Іноді це важко, але по можливості ви повинні дозволяти їй вирішувати більшість питань самостійно. Звичайно, будуть і невдалі експерименти, і помилки, але таким чином здобувається найцінніше – досвід.

2. Навчіть її любити себе і своє тіло

Дівчата, особливо у підлітковому віці, дуже часто піддаються під вплив реклами та мас-медіа, де пропагується досконале тіло. Це призводить до прискіпливої уваги до власної зовнішності, пошуку реальних та уявних недоліків і, в результаті, до появи комплексів.

Поясніть доньці, що її тіло – унікальне, особливе та красиве по-своєму, а щастя не залежить від параметрів фігури. Маленька неідеальність – це нормально! Не потрібно гнатися за недосяжним, важливіше полюбити і прийняти себе.

3. Забезпечте їй незалежність

На жаль, доросле життя жінки – це не лише квіти, приємні побачення та шампанське. Іноді доведеться самостійно вирішувати багато питань, а для цього потрібні певні навички.

Тому не варто «знімати пилинки» з доньки і відмежовувати її від щоденних клопотів чи проблем, адже тоді в майбутньому їй буде важко зорієнтуватися в складних життєвих ситуаціях.

Дайте їй зрозуміти, що вона може розраховувати на вашу підтримку, але в першу чергу вчіть вирішувати проблеми самостійно.

Читайте також: 5 ранкових помилок, які можуть зіпсувати весь день. А ви теж так робите?

4. Прививайте доброзичливість та комунікабельність

Покажіть доньці, що таке співчуття, допомога іншим, навчіть її бути доброю до навколишніх людей.

Дуже важливим є також розвиток комунікативних навичок, адже вміння спілкуватися та легко знаходити спільну мову з людьми – це основа налагодження майбутніх соціальних та особистих зв’язків жінки.

5. Будьте дзеркалом!

Найкращий спосіб допомогти вашій доньці вирости щасливою і впевненою в собі жінкою – показати їй це на власному прикладі.

Діти завжди імітують те, що роблять (а не говорять) дорослі, тому ви повинні самі втілювати те, чого хочете навчити її. Поважайте й любіть себе, будьте доброзичливими, робіть правильні вчинки – одним словом, надихайте свою доньку!

Життя не дає жодних гарантій, тому потрібно бути готовим до всього. І, разом з тим, цінувати ту мить спілкування, яка є зараз!

Тому найкраще, що ви можете зробити для своєї доньки – прийняти її такою, як вона є, любити її та підтримувати. І звичайно, багато обіймати!

facebook