fbpx
життєві історії
Минулого літа на дачі мені раптово стало зле. Того дня у мене гостювали син із дружиною. Марина наполягла, сказала, що належить заповіт оформляти на того, хто піклується про батьків. Або, каже, доглядатимуть мене наполовину, а решту Зіна нехай робить. Мій син Данило з Мариною все сплатили, забезпечили мені догляд після виписки. “Олено Федорівно, оформіть заповіт на свого сина”. Місяць тому ми пішли до нотаріуса, це буде сюрприз

Посеред літа минулого літа на дачі мені раптово стало зле. Я не молода, вже 65 років як-не-як. Того дня у мене гостювали син із дружиною. Якби вони не схаменулися, не знаю, що б зі мною було.

Вони посадили мене в машину та відвезли до міської лікарні. Невістка всіх знайомих лікарів на вуха поставила ще коли ми були в дорозі. Мене оглянули фахівці та призначили лікування.

У Марини, невістки, родичі – лікарі, тож мені пощастило. Вони й порадили хорошу клініку, де мене обстежили з ніг до голови. До моменту одужання все було як у казці: окрема палата, приємний персонал та смачна їжа. Випадок був серйозний, але все обійшлося.

Мій син Данило з Мариною все сплатили, забезпечили мені догляд після виписки. Марина навіть порядок навела в моєму будинку, щоб я повернулася до чистого житла і почувала себе добре. Купили все необхідне, а холодильник заповнили догори їжею.

У той нелегкий для мене період діти дуже сильно мене врятували. Кому, як не їм подбати про хвору матір?

Коли мені остаточно полегшало, Марина вирішила серйозно обговорити одне актуальне питання. Каже:

“Олено Федорівно, оформіть заповіт на свого сина”.

Мені стало не по собі, бо маю ще рідну дочку Зінаїду.

Тим часом невістка продовжила:

“Ми, звісно, бажаємо Вам дожити до ста років, але самі розумієте. Здоров’я з роками не стає кращим. Без зв’язків і грошей людині похилого віку буде складно про себе подбати. Якщо Ви оформите заповіт на Данила, ми обов’язково забезпечимо Вам найкращих фахівців і за Вами доглядатимемо як належить”.

Монолог невістки дав мені їжу для роздумів. Мене вперше підштовхували до вибору, про який я навіть не замислювалася, а як виявилося, вже настав час.

У мене двоє дітей: Данило і Зіна. Син з невісткою не бідують, у них є квартира, але немає дітей. Коли Даня побрався з невісткою, та заявила, що дітей у них не буде. А оскільки їй уже цього року виповниться 40, швидше за все, цю тему вже закрито.

Зіна живе набагато скромніше, до того ж має двох маленьких дітей. Вони з чоловіком ледве зводять кінці з кінцями, нещодавно взяли кредит. Я бачу, як їм нелегко, намагаюся передавати консервацію, а іноді непомітно кладу гроші до кишені доньки.

Марина ніяк не вгамується, каже, що Зіна жодного разу не відвідала мене в лікарні, а вони, мовляв, увесь час поряд були. Та Зіна ж в декреті, що ж вона залишить двох дітей? Та й до палати з ними не пускають. Зате Зіна дзвонила мені щодня, питала, як я почуваюся.

Але невістка наполягла, сказала, що належить заповіт оформляти на того, хто піклується про батьків. Або, каже, доглядатимуть мене наполовину, а решту Зіна нехай робить.

Місяць тому ми пішли до нотаріуса, і я вказала в заповіті, що синові дістанеться моя двушка. Тільки син мене засмутив, сидів і в одну точку уткнувся, доки невістка по заповіту міркувала. Після того походу мене не залишала думка про те, що я вчинила неправильно.

А що, якби син захотів велосипед, а я купила б йому половину, а іншу сказала б просити батька придбати? Не правильно це все. Через тиждень я сама вирушила до нотаріуса та переоформила заповіт. В новому варіанті вказала, що квартиру успадкує Зіна з дітьми, їй потрібніша. А дачу свою невелику віддам сину з дружиною. Дача щось теж коштує, може, за символічну суму й продадуть, вони люди небідні.

Про зміни у заповіті я нікому не сказала, це буде сюрприз. Хочу спокійно старість прожити без цих суперечок і розподілу. Кожному дістанеться те, що заслужив. Тільки про сина ось думаю, невже я так погано його виховала чи справа в невістці і її меркантильності?

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, Ibilingua.com.

You cannot copy content of this page