fbpx
поради
Поверніть зів’ялу орхідею до життя за допомогою трюку флориста: вона знову буде зачаровувати вас своєю красою

Поверніть зів’ялу орхідею до життя за допомогою трюку флориста: вона знову буде зачаровувати вас своєю красою

Стійкі, невибагливі та прості у вирощуванні орхідеї є дуже популярними рослинами та користуються великим успіхом у любителів кімнатних рослин. Однак вони можуть зів’янути і пропасти, якщо за ними не доглядати належним чином. На жаль, відцвіла або з млявими, зморщеними листям орхідея набагато менш декоративна і радує око.

Щоб виправити це, існує хитрість, щоб змусити ваші орхідеї ожити і знову зацвісти. Замість того, щоб викидати свої улюблені рослини, ви можете оживити їх і доглядати за ними.

Як оживити орхідею, щоб вона знову зацвіла?

Щоб ваші орхідеї простояли якомога довше, за ними необхідно правильно доглядати. Ці кімнатні рослини з білими, жовтими або навіть блакитними квітками дуже чутливі до холоду. Навіть якщо вони не вимагають багато уваги, іноді трапляється, що ці квіти в’януть залежно від сорту та пори року.

Щоб оживити свої орхідеї, ви можете просто застосувати цей прийом. Це дозволить вам зберегти свою кімнатну рослину, не купуючи іншу.

Зріжте стебла відцвілих орхідей

Щоб врятувати свою орхідею, спочатку потрібно видалити всі зів’ялі квіти і дати рослині відпочити кілька днів перед початком процедури.

Порахуйте дві бруньки, а потім обріжте один із стебел на один сантиметр вище третьої бруньки та нижче стебла, щоб ваша орхідея знову добре розвивалася. Крім того, це сприятиме появі нових квітів. Через деякий час повинен з’явитися перший пагін з маленькими бруньками.

Пізніше, через 2-3 місяці, може наступити повторне цвітіння. Дотримуючись цієї поради, ваші орхідеї справді можуть продовжувати цвісти ще три-п’ять років.

Ось ще кілька порад, як змусити вашу орхідею знову зацвісти

Щоб вирощувати свої орхідеї, ви повинні звернути увагу на їх догляд, оскільки вони не люблять спеки та віддають перевагу вологому середовищу.

Зберігайте орхідею в місці з відповідною температурою

Обрізавши орхідею стерилізованими секаторами, помістіть її в захищене від тепла місце. Ваша квітуча рослина повинна бути при температурі 15°C (стежте, щоб температура не опускалася нижче 13°C). Коли прийде весна, коли пройдуть морози, можна виставити на вулицю. Зовнішня температура з травня по вересень не зашкодить вашим орхідеям.

Полийте орхідею невеликою кількістю води

Для правильного утримання орхідеї потрібна вода і постійно волога атмосфера. У літній сезон ці рослини потрібно поливати щотижня. Коли температура нижча, їх слід поливати кожні десять-п’ятнадцять днів. Орхідею краще не перезволожувати, так як вона погано переносить надлишок води. Звичайно, якщо ґрунт все ще вологий, немає потреби знову зволожувати його.

Пересадіть свою орхідею, щоб вона правильно цвіла

Пересаджувати орхідеї потрібно кожні два-три роки щоб мати гарний ріст. Якщо ви помітили, що з горщика стирчать коріння, це означає, що вашій рослині потрібно більше місця для розвитку. В іншому випадку ви також можете продовжити операцію, якщо ви бачите, що коріння вашої орхідеї не запліснявіли. Це може бути через надлишок води.

Перш за все, щоб посадити вашу квітучу рослину в новий горщик, необхідно зробити новий субстрат зі сфагнуму, соснової кори і глиняних кульок. Потім злегка змочіть цей розчин і вийміть орхідею з горщика, щоб видалити субстрат навколо коренів.

Нарешті, видаліть старі плоскі корені та збережіть лише ті, що наповнені соком. У ваш новий горщик помістіть новий субстрат, помістіть усі коріння всередину, тримаючи орхідею за основу, і заповніть контейнер субстратом, обережно помістивши трохи між корінням. Все добре утрамбуйте і, якщо необхідно, поставте кілок, щоб утримати вашу рослину.

Якщо ваша орхідея більше не цвіте, знайте, що в цьому немає нічого страшного. Просто дотримуйтеся наведених вище порад, щоб відродити її!

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page