fbpx
поради
Правила, які ніколи не повинна порушувати мама дівчинки

1.Не переносите на дочку свій досвід

Звичайно, малятко дуже схожа на вас, але все ж вона росте в абсолютно інший час, в іншій обстановці і з іншими батьками. А, крім того, вона – особистість, причому, абсолютно унікальна.

Тому забудьте про свій досвід, крім тих ваших життєвих уроків, які можуть вберегти її від небезпеки. Наприклад, якщо ви в дитячому саду весь день ревли і звали маму, ваша дівчинка зовсім необов’язково буде робити те ж саме: може, їй там сподобається і вона з радістю буде бігти до друзів щоранку.

Якщо у вас в 13 років була нещасна любов до старшокласнику, зовсім не факт, що це почуття спіткає і дочка.

А якщо це і станеться, то це буде абсолютно інший хлопчик і абсолютно не схожа на вашу ситуація.

Тому гарненько подумайте перед тим, як забороняти дівчинці кататися на ковзанах, тому що ви в дитинстві саме так зламали ногу, або відмовляти на її прохання піти в музичну школу, тому що «а от мене батьки віддали, так я тепер скрипку бачити не можу ».

2. Пограйте з донькою 

У вас є унікальна можливість заново або вперше в житті пограти в кращі ігри для дівчаток: катати ляльок в колясці, сповивати пупсів, готувати татові обід з пластикових овочів, наряджати Барбі, грати в «класики» і скакати через резиночку.

Як відомо, спільні ігри зближують – не дарма на них побудовано більшість програм з тімбілдінгу. А емоційна близькість – запорука гармонійних відносин.

3. Не обманюй її довіру

Ідеальна мама – та, якої можна про все розповісти. Вона не стане кричати і лаятися, коли ти і сама вже усвідомила свою провину. Не буде допікати, критикувати і висміювати твої почуття і думки.

Не розповість про твої секрети нікому, навіть бабусі і найкращу подругу. Поставиться до твоїх почуттів серйозно і дасть слушну пораду, якщо ти її попросиш.

Читайте також: -Мамо Людо, – а якщо я не зможу на одні п’ятірки вчитися, ти мене назад здаси?

Від такої мами немає сенсу приховувати щось, але ж брехня і недовіра – найпоширеніші проблеми в стосунках між дітьми і батьками.

4. Створюйте образ ідеального чоловіка

Жінка може бути справжньою жінкою тільки завдяки чоловікам. А значить, дівчинці варто прищеплювати правильне уявлення про те, яким повинен бути ідеальний чоловік.

Якщо у крихти є явний авторитет серед сильної половини (найчастіше це тато, дідусь або старший брат), постарайтеся не критикувати при ній цю людину, не висловлюватися про нього негативно.

Фрази на кшталт: «Не повторюй моїх помилок, які не зв’язуйся з таким, як твій батько!» Можуть завдати дівчинці важку психологічну травму. Краще навпаки – підкреслюйте гідності і позитивні риси коханого чоловіка вашої дочки.

При цьому ідеальний образ дівчинки повинен бути близький до реальності: ударившись в перфекціонізм, ви ризикуєте виростити принцесу, яка все життя чекатиме принца на білому коні.

5. Будьте іноді суворі

Звичайно, розпещена дівчинка – це не так жахливо, як розпещений хлопчик, але теж не особливо приємно. Якщо вам не хочеться, щоб донька росла егоїсткою, потрапляла в неприємні історії і розполохувати своєю поведінкою друзів, доведеться іноді проявляти строгість.

Припиняти істерики, не вестися на маніпуляції, роз’яснювати, що добре і що погано.

Особливо пильно варто стежити за бабусями і дідусями: найчастіше саме вони завалюють онучок подарунками, носять на руках і годують з ложечки аж до інституту.

6. Навчайте її допомагати по дому

Здорово, коли майбутня дружина і мама вміє і любить готувати (нехай навіть найпростіші страви), стежить за чистотою і порядком в будинку, гладить білизну і пришиває гудзики.

Звичайно, простіше і швидше зробити все самій, відправивши доньку дивитися мультики, щоб не заважала. Але майбутній зять вам за це спасибі точно не скаже.

Краще не відмовлятися від допомоги малятка, а привчати її до цього з ранніх років. Ідеальний вік для того, щоб залучити дочку в домашні справи – 2-3 роки. У цей час діти самі прагнуть у всьому наслідувати дорослим і допомагати їм.

7. Підтримуйте емоційний контакт

Навіть хлопчикам важливі прояви батьківської любові, турбота і підтримка. Що вже говорити про дівчаток!

Будьте ніжні з дочкою, більше обіймайтеся і цілуйтеся, посміхайтеся один одному, валятися разом в ліжку – такі моменти розкажуть про вашу любов краще всяких слів.

8. Не змішуйте ролі

Деякі мами дуже наполегливі в своєму прагненні стати подругою для дочки: вони або впадають в дитинство і починають всерйоз вивчати генеалогічне древо маленьких поні, або, навпаки, беруть дівчаток з собою на дорослі заходи, в гості до своїх друзів і так далі.

Ще одна поширена помилка – вимагати, щоб дівчинка розповідала мамі всі подробиці свого життя, аж до незначних дрібниць. Дозвольте доньці ділитися деякими секретами тільки з подругами-ровесницями, мати свої хобі і пристрасті, особистий простір і час.

Роль мами особлива: вона не тільки подруга, а й досвідчена наставниця, учитель, порадник, і немає ніякого сенсу відмовлятися від цих ролей.

facebook