fbpx

Пророцтво віщого художника Миколи Реріха для світу – цікава річ, цікаво його праналізувати. Вірити чи ні – ваша особиста справа. Але цікаво, що багато в чому художник, який разом із дружиною та сином виїхав із більшовицької Росії через рік після революції, виявився правий. Індійські мудреці відправили сімейство Реріхів назад на батьківщину, щоб ті донесли до уряду важливе передбачення

Пророцтво віщого художника Миколи Реріха для світу – цікава річ, цікаво його праналізувати. Вірити чи ні – ваша особиста справа.

Але безумовно цікаво, що багато в чому художник, який разом із дружиною та сином виїхав із більшовицької Росії через рік після революції, виявився правий.

Довгих 8 років митець перебував у Індії, де пізнавав глибини філософських знань махатм. Індійські мудреці відправили сімейство Реріхів назад на батьківщину, щоб ті донесли до уряду важливе передбачення. Воно мало змінити хід усієї історії СРСР.

Власне, сама історія художника. У 1926 році Микола Реріх разом із дружиною Оленою та сином Юрієм повернувся до Росії. Сімейство не впізнавало своєї батьківщини, яка за останні 8 років дуже змінилася. Хоча Володимира Леніна не стало ще 2 роки тому, країна продовжувала жити енергією його думки.

Реріх вів щоденникові записи протягом усього шляху. Він писав про те, що відчуває в народі особливу силу і жагу до знань: «Тут оплот нової еволюції». Однак відбутися вона могла тільки в тому випадку, якщо уряд прислухається до передбачення, вісником якого був Реріх.

Митець виїхав із країни 1918 року. Наступні 8 років він пізнавав глибини життя Індії. Разом із сім’єю Микола Костянтинович став учасником групи духовних вчителів сходу, філософів, яких називають махатмами.

Вважається, що вони не просто пізнали світ, а насамперед пізнали самих себе. Тому махатми стоять вище за звичайну сучасну людину.

Згодом з-під пера Миколи Реріха вийшов рукопис книги «Община». У ньому він описує філософію космічної дійсності, так звану живу етику. Сенс життя полягає не лише у руйнуванні минулого світу, а й у створенні нового. А це стане можливим, коли людей поєднають високі духовні знання, культура та краса. У книзі митець дає конкретні рекомендації, як людство може реалізуватись.

Головне попередження махатм стосувалося Йосипа Сталіна. Вже в 1926 році країна рухалася шляхом, який йшов урозріз з космічною еволюцією. Відбувалося знищення духу народу та його національної культури.

Щоб СРСР зміг розвиватися правильно, його метою має стати інший напрямок – синтез економіки та культури. Однак за Сталіна це буде неможливо.

Передбачення щодо Сталіна були досить чіткими. Наприклад, було сказано:

«Страх та підлість займуть найближче місце. Заперечник мріє оточити все людство стіною страху. Людина, що сіє страх, сама шалено боїться».

Художник Микола Реріх приїхав до Радянського Союзу, щоб донести до керівництва країни головну думку: допустити Сталіна до влади не можна. Проте наркоми були вражені розповідями Реріха, і його наказали заарештувати.

Незважаючи на це, сімейство дивом рятується та повертається до Індії. А СРСР починає впевнено рухатися шляхом бездуховності та низької свідомості. Все, про що попереджав Микола Костянтинович, справдилося.

Людське невігластво руйнувало минуле, позбавляючи країну майбутнього. А саме суспільство створювалося шляхом тотального примусу, а чи не з власної волі народу.

Радянський Союз дізнався про пророкування і твори Миколи Реріха лише через 60 років, 1987 року.

Сталося це так. Молодший син художника Святослав приїхав до СРСР і розповів про свого батька Михайлу Горбачову. Він хотів створити музей, де зберігалася б спадщина Реріха, передана з Індії.

Перший голова Верховної Ради прийняв цю пропозицію. І в 1989 році вийшла ухвала про створення громадського центру-музею імені Миколи Костянтиновича Реріха. Він виник завдяки пожертвуванням багатьох небайдужих громадян. Люди нарешті довідалися, що таке жива етика та космічна еволюція.

Але 2012 року всього цього не стало. Нова влада рф одноосібно прийняла рішення знищити музей, і відразу, заручившись підтримкою ОМОНу, чиновники захопили центр і винесли з нього всю спадщину Реріха. Метою була націоналізація музею. В даний час музей працює.

Художник Микола Реріх – автор відомого прапора світу. Це символ Пакту Реріха, міжнародного договору про захист художніх та наукових установ та історичних пам’яток. Його активно використовували під час Другої світової війни, щоб захистити культурні цінності та пам’ятки архітектури. Під цим прапором проводились культурні заходи.

У багатьох країнах світу символ Реріха живе й досі. Існує безліч організацій, що продовжують діяльність великого мислителя. І це дорогого варте, адже що може бути ціннішим, ніж людська культура? Недарма у навчанні Миколи Костянтиновича йшлося про те, що культура – це космічне явище.

Хто знає, як би склалося життя сучасної Росії, якби в далекому 1926 влада СРСР послухала Реріха.

Послідовники філософа кажуть: «Історія вчитиме знову і знову, доки її уроки не будуть враховані. А історія – суворий учитель». І зараз ми в цьму переконуємося на власному досвіді.

Про сьогоднення Україні й Росії, на скільки відомо, Реріх не віщував. Але очевидно за його філософією, що людство має зараз наслідки не вірно вибраних шляхів в той чи інший період свого існування.

Передрук без посилання на Ibilingua.com. заборонено.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел.

You cannot copy content of this page