Досвідчені квітникарі і квітникарі-початківці стикаються з проблемою цвілі в горщику з рослиною.
Не варто недооцінювати шкідливість цвілі: вона призводить до різних захворювань та загибелі кімнатних рослин. Джерело
Сирість та тепло призводить до появи білої або чорної цвілі. Її ознаки – поява білої плівки на ґрунті. Повітря через такий бар’єр погано проникає всередину, зменшується вміст мінералів та інших корисних речовин.
Щоб вберегтися від появи цвілі, треба слідкувати, щоб в кімнаті вологість повітря не перевищувала норму, щоб не забивались дренажні отвори в горщиках.
Також не можна занадто часто поливати рослину. Прочитайте, скільки їй потрібно води та дотримуйтеся цих вимог.
Щоб цвіль не вразила кореневу систему рослини, слід знищити її негайно. Спершу приберіть вражений ґрунт, приготуйте розчин марганцівки та полийте рослину.
Читайте також: Якщо ви полюбляєте слойки, то цей простий рецепт саме для вас. Тісто дуже пухке та гарно піднімається завдяки кефіру
Зверху засипати новим ґрунтовим шаром та піском (кілька сантиметрів). Наостанок, слід полити розчином Фітоспорину-М.
Щоб цвіль не з’явилася знову, треба в міру поливати та часто розпушувати ґрунт, щоб туди потрапляло повітря. Обов’язково зверніть увагу на наявність в горщиках дренажних отворів (якщо їх немає, то зробіть самотужки).
Цвіль не з’явиться, якщо час від часу поливати кімнатну рослину розчином золи. Ефективною профілактикою цвілі є деревне вугілля, тому його варто додавати в ґрунт при посадці рослини.