fbpx
поради
Розумні автолюбителі користуються цією опцією для зниження витрати палива, а багато хто досі про це не знає

Розумні автолюбителі користуються цією опцією для зниження витрати палива, а багато хто досі про це не знає

У цей період стабільно високих цін на заправках ми всі, як автомобілісти, хочемо зменшити споживання пального. Так, але тепер ваш автомобіль нового покоління оснащений системою, якою ви мало користуєтеся через страх, а також через чутки, що про це поширюються. Ось як і чому завдяки цьому вам вдасться зменшити споживання на десять відсотків.

Прийняття екологічного водіння означає, серед іншого, обмеження високого прискорення та уникнення поштовхів. Дії, які дозволять заощадити паливо. Але одна система автомобіля дозволяє досягти цього без зусиль: круїз-контроль. Вам просто потрібно ознайомитися з ним і вжити кількох запобіжних заходів, щоб значно заощадити.

Як правильно використовувати круїз-контроль, щоб зменшити витрату палива?

Як працює круїз-контроль?

Круїз-контроль, видимий на вашому кермі або на Commodo, — це система, яка аналізує опір коліс за допомогою датчиків, які надсилають їй інформацію. Ви вказуєте йому бажану швидкість, а він зробить усе інше. Інженери надали йому доступ до елементів керування і прискорення. Будьте впевнені, регулятор може втручатися лише на дуже короткому діапазоні і, перш за все, ніколи не забувайте, що будь-коли, натиснувши педаль гальма, ви від’єднаєте асистент водіння.

Коли і навіщо використовувати круїз-контроль?

Круїз-контроль створений не для всіх доріг і не для всіх обставин… Він неефективний в заторах, на маленьких дорогах без видимості і особливо на крутих дорогах. На вершині пагорба регулятор не може передбачити: ця інформація в режимі реального часу.

Тоді як як автомобіліст ви знаєте ці процедури з досвіду. Але на шосе довга подорож є головною перевагою для економії грошей. На цих великих смугах асфальту інженери розрахували повороти, схили та підйоми, встановили мости та тунелі, щоб дозволити автомобілістам їздити на більшій швидкості. Все, що підходить вашому регулятору. Це заощадить ваші гроші!

Швидкість перевищена, нехай круїз-контроль виконує свою роботу

Їзда зі швидкістю 130 км/год не економить багато часу та коштує грошей. 10 км за годину… на 500 км подорожі це всього лише 23 хвилини! На 1000 км всього 40 хвилин… З іншого боку витрата на 5-10 літрів більше… за ціною пального!

Експеримент легко провести. Перемкніть екран на миттєве споживання. Залежно від двигуна вашого автомобіля на швидкості 130 км/год лічильник покаже вам, наприклад, 6,7 л/100 км. Спробуйте встановити регулятор на 120: ви побачите, що ця цифра значно впаде: 6,2 літра… якщо знизити ще трохи, ви впадете нижче позначки 6 літрів, приблизно 5,7 літра, тобто один літр приросту! Понад 500 км подорожі… уявіть собі економію!

Інші жести “екологічного водіння” для зменшення споживання

Передбачте свої маневри відповідно до місцевості та умов водіння, майте м’яку педаль, якщо потрібно, перевірте споживання вживу, ви багато виграєте! Легка нога, розумне гальмування та ввічливість дозволяють реально заощадити паливо.

Нарешті, обмежте використання енергоємних функцій, починаючи з кондиціонування повітря! Початок роботи вимагає багато енергії. Чи доцільно кілька хвилин осушення або розморожування взимку? Переходьте до інших трюків, набагато ефективнішим і набагато дешевшим.

Ви зрозуміли, шановні читачі, круїз-контроль при розумному використанні дозволить скоротити витрату палива і реально заощадити. Не зволікайте, активуйте його!

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page