fbpx
Економіка
Що буде з курсом долара в Україні до кінця року: прогноз аналітика

На початку лютого офіційний курс долара досяг 27,02 гривні, а до кінця минулого тижня опустився до 26,26 гривні. Дешевше “зелений” востаннє коштував 26 грудня 2016 року.

Нацвалюта зміцнилася в першу чергу завдяки виручці від аграрної продукції, пояснює керівник аналітичного відділу ІК Concorde Capital Олександр Паращій.

Економісти таке зміцнення називають “сезонним фактором” – агрокомпанії заводять виручку для того, щоб провести посівну.

Крім того, багато українців витрачають накопичені ще до економічної кризи долари, а імпортери традиційно відрізняються в цей період низькою активністю.

Українці масово здають валюту в банки – обсяг покупки за добу досягає 10 мільйонів доларів.

Деякі з цих факторів будуть актуальними як мінімум до середини літа, проте Олександр Паращій упевнений, що вже через кілька тижнів гривня змінить траєкторію руху – долар подорожчає.

Читайте також: ПЕНСІЇ ЗНИЗЯТЬ, А ПЕНСІЙНИЙ ВІК «ПІДВИЩАТЬ» ДЛЯ КОЖНОГО ДРУГОГО: МОЖЛИВІ НАСЛІДКИ РЕФОРМИ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ

“Ми бачимо, що обсяги виробництва сталі останні місяці падають, і ціни на світових ринках дещо знижуються. Швидше за все, в перспективі менше місяця ми побачимо, що гривня буде слабшати”, – пояснює експерт.

Уже в липні гривню можна буде купити за 27 гривень, припускає Олександр Паращій. На валюту вплине ситуація на сировинних ринках, і рішення арбітражного суду між “Нафтогазом” і “Газпромом”.

До кінця року, за оцінками Concorde Capital, гривня девальвує до рівня 28,5 гривні за долар.

Джерело.

facebook