fbpx

Щоб пластиковий посуд не нашкодив: секрети використання. 

Вже багато років ми активно використовуємо пластикові стаканчики-тарілки. Але для того, щоб ця посуда не нашкодила нам і довкіллю, варто знати деякі особливості.

В першу чергу спеціалісти радять звертати увагу на маркування продукції.

Пластик став одним з найпопулярніших матеріалів, який використовується для виготовлення упаковки різної продукції, в тому числі харчової, однак важливо, щоб безпека тари підтверджувалася відповідністю певним технічним вимогам.

Безпечні пластикові вироби повинні бути виготовлені за стандартом ТР ТЗ 005/2011.

Всього існує 7 видів пластику: PET (E) або ПЕТ, HDPE або ПНД, PVC або ПВХ, LDPE або ПВД, PP або ПП, PS або ПС. Решта виробів з полімерного волокна маркуються цифрою 7 і буквами OTHER.

Всі ці види пластика, за винятком ПП, не можна нагрівати вище 80 градусів.

Крім маркування, не менш важливо правильно експлуатувати пластикову тару і посуд.

Якщо на етикетці відсутні рекомендації по багаторазовому застосуванню, значить, тару не можна використовувати більше одного разу, оскільки в сколах і тріщинах можуть збиратися небезпечні мікроорганізми, які несуть загрозу здоров’ю людини.

За відсутності спеціального значка нагрівати пластикові вироби не можна, також не рекомендується залишати в такій тарі під впливом сонячних променів їжу і воду.

Зберігати їжу в пластиковій упаковці дозволяється тільки відповідно до маркування. Тара з під води та інших напоїв повинна використовуватися один раз.

Крім цього, слід правильно утилізувати пластик. Даний матеріал необхідно складати в контейнери, на яких присутні вказівки, до якого виду пластикових виробів вони відносяться.

Джерело

You cannot copy content of this page