fbpx

Щоб втішити дитину, не використовуйте ці 5 поширених фраз: вони мають негативні наслідки

Щоб втішити дитину, не використовуйте ці 5 поширених фраз: вони мають негативні наслідки

Розвиток хороших рис характеру у вашої дитини ніколи не буває передчасним. З шести років діти вже починають мати власне судження. Ви зрозумієте: не можна розповідати дитині все, а тим більше поводитися з нею чи втішати її неналежним чином.

“Все буде добре”, “це просто бух”, “ти перебільшуєш” – все це фрази, які батьки зазвичай говорять своїй дитині, щоб заспокоїти її, применшити її біль та “допомогти” їй рухатися далі, і все це має негативний відтінок і небажані наслідки для її особистості, самооцінки та впевненості в собі.

Батьківство: інтелектуальна насолода

Далеко від життєвого стресу, якщо ви приділите трохи часу, щоб переосмислити деякі свої реакції з вашими дітьми, ви можете зрозуміти, що вони можуть натякнути на приниження, маніпуляції та контроль.

Слухайте дитину в собі та “лікуйте” її, з одного боку, надихаючи найкращим прикладом у своїй дитині, прищеплюючи їй цінності та критичне почуття. Давайте подивимося правді в очі, бути батьком — це робота повний робочий день, неоціненна відповідальність, але, зрештою, задоволення. Ви знаєте чому? Бо ваша дитина годує і вашу душу, і вам дуже пощастило!

Як освіта може вплинути на дорослу особистість вашої дитини?

Любити свою дитину означає навчити її, що вона заслуговує на любов, доброту, співчуття…

Це дозволяє їй вільно виражати свої емоції, дає їй зрозуміти, що вона має право робити помилки і бути не надто розумною, відчувати біль, плакати, говорити “ні”, говорити “так”, що вона може бути справжньою…

Це також показує їй, як визнати свою неправоту та відзначити свою перемогу, що вразливість також є частиною життя. Що вона просто людина, у своїй найчистішій і жорсткій формі.

Прищеплюйте їй це і не бійтеся, що з нею іноді буває важко, вона зможе впоратися з великою вірою та мудрістю.

Тим не менш, подорож до цієї вершини свободи самовираження та самовпевненості не відбувається за одну ніч. Це починається прямо зараз, коли вона зі сльозами кидається у ваші обійми, щоб показати біль, попросити вашого співчуття або просто довго обійняти, щоб дати їй відчуття безпеки.

Наступного разу, коли ваша дитина, ридаючи, побіжить у ваш бік, не кажіть їй ці речення…

Як батькам втішити свою дитину?

Потреби дитини крихітні і зазвичай задовольняються після першого фізичного контакту з батьками. Проте ми живемо в часи, коли “батьківське вигорання” стало способом життя, до якого додаються народні поради примушувати дитину слухатися чи виховувати її тверезою та примирливою…

Ваш маленький хлопчик чи ваша маленька дівчинка, якщо вони знаходять у вас притулок, це для того, щоб показати своє занепокоєння, свій власний смуток, несправедливість… або навіть, щоб розповісти вам про страх, важку подію, з невинним натяком – по-дитячому… Вони очікують від вас співчуття, їх обіймів, їм подобається ваш ніжний голос, ваше “я люблю тебе”. Вони не очікують, що ви будете стримувати їхні почуття, применшувати їхні страхи, порівнювати їх з іншими чи недооцінювати…

Коли дитина плаче, її потрібно спочатку пригорнути, а потім заспокоїти. Вислухайте її і доторкніться до її  болю, щоб краще їй допомогти.

Як мамі заспокоїти дитину? Просто уникайте таких фраз:

Список довгий, ми наведемо вам приклади. Ви вже зрозуміли філософію навчання вашої дитини.

“Усі страждають, будь терплячою”: дитина має бути впевнена, що вона має право на співчуття та благополуччя. Говорячи такі слова своїй дитині, ви придушуєте її право на щастя і не поділяєте її почуттів.

“Хлопчики/дорослі не плачуть”: це найдивніша річ, у якій доводиться переконувати дитину. Він буде вірити в це все своє життя і закінчиться тим, що приховуватиме свої почуття та накопичуватиме негативну енергію, яка роз’їдає його душу та його психічне та фізичне здоров’я.

“Нічого страшного не сталося”: дитина, яка не була обдурена, незважаючи на свій інтелект, буде дорослою людиною, якій бракуватиме впевненості в собі. Вона завжди сумніватиметься в собі.

“Ти негарна зі сльозами на очах”: це спосіб сказати їй, що вона не має права відчувати себе слабкою або сумною, що вона повинна завжди бути красивою і що краса завжди є синонімом досконалості.

“Припини скиглити, ти перебільшуєш”: дитина, яка не хоче здаватися скиглієм перед батьками, буде схильна придушувати свої почуття, щоб її оцінили. Страх не бути коханою штовхає дорослих миритися з дуже негідними ситуаціями… Який сенс завдавати їм весь цей стрес?

За словами психологів, ви повинні слухати свою дитину, не засуджуючи і не даючи рішення: дитина знайде його сама. Це найкраща стратегія для відновлення її впевненості в собі.

Дорогі батьки, життя подарувало вам найкращий подарунок, який тільки може бути: дитину, благословення. Ви любите її безумовно і назавжди. Ви побачите світ її очима і будете раді бачити, як вона росте з усіма прекрасними речами, яких ви її навчили.

Перш за все, не применшуйте її почуття!

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page