fbpx

Смартфон впав у воду? Що потрібно зробити негайно, щоб зберегти його: і ні, це точно не класти його в рис!

Смартфон впав у воду? Що потрібно зробити негайно, щоб зберегти його: і ні, це точно не класти його в рис!

Випадкове падіння мобільного телефону у воду є дуже поширеною ситуацією. На щастя, коли ми реагуємо негайно, ми можемо уникнути найгіршого. Зазвичай найпопулярнішим рішенням є занурення мобільного телефону в миску з сирим рисом. Витримується так кілька годин, а то й ніч. І наступного дня, якщо трохи пощастить, пристрій врятовано.

Однак немає наукового підтвердження того, що цей метод завжди працює. І це ще не все: фахівці навіть застерігають вас від цієї практики, яка може зашкодити вашому пристрою. Не хвилюйтеся, є й інші способи висушити мобільний телефон, не ризикуючи його пошкодити. Відкрийте їх для себе!

Чому рисові зерна – не найкращий засіб для сушіння телефону?

Вода залишається найгіршим ворогом усіх електронних пристроїв. Будь-що, зроблене з електронних схем, якщо воно намокне або випадково намокне, може швидко пошкодитися або взагалі перестати працювати.

Мобільний телефон не є винятком. Якщо у вас немає водонепроникної моделі, більшість із цих мобільних телефонів не стійкі до контакту з водою. На жаль, ніхто не застрахований від такого роду інцидентів. Крім того, коли пристрій ковзає в раковині, занурюється в басейн або падає в унітаз, перша реакція користувача — покласти його в миску або пакет, наповнений рисовими зернами.

Цей популярний трюк часто зарекомендував себе. За винятком того, що це небезпека і може спричинити багато наступних збитків. За міською легендою, рис чудово вбирає вологу. Підробка. Це навіть було б набагато менш ефективним, ніж інші продукти, такі як котячий туалет. Тому сушіння буде не таким ефективним, як ви сподівалися.

Ще пів біди, якщо на вашому телефоні вже накопичилися залишки хлору або морської солі. Що гірше, частинки пилу з зерен можуть проникнути всередину пристрою та змінити деякі його компоненти. Не кажучи вже про те, що крохмаль також може завдати шкоди, потрапивши у ваш мобільний телефон. Результат: якщо рис не запобігає окисленню та пошкоджує внутрішні компоненти, ваш смартфон згодом перестане працювати належним чином.

Як діяти, якщо телефон впав у воду?

Так що ж робити в цьому випадку? Які інші рішення слід прийняти терміново?

Ось кроки, які потрібно виконати:

Перш за все, якщо він ще не вимкнувся сам по собі, перше, що потрібно зробити, це якомога швидше вимкнути телефон.

Потім зніміть оболонку, а потім SIM-карту. Не струшуйте його та залишайте ящик для карт відкритим.

Ретельно протріть зовнішню поверхню пристрою матеріалом, який добре вбирає воду. Також очистіть батарею м’якою тканиною або чистим рушником.

Можливо, ви цього не знаєте, але пакети силікагелю чудово вбирають вологу. Їх також знаходять у сумках або нових коробках від взуття. Якщо у вас є під рукою, покладіть трохи на свій мобільний телефон і залиште на кілька годин.

Ця ідея здасться вам трохи простою, але дати смартфону висохнути на повітрі ефективніше, ніж ви думали. Просто покладіть його на рівну поверхню, поверх паперового рушника. Віддавайте перевагу сухому та теплому місці (звичайно, не надто жаркому, щоб запобігти перегріву).

Щоб прискорити процес сушіння, не соромтеся встановити його біля вентилятора. Дайте йому висохнути на повітрі принаймні 24 години (бажано 48), перш ніж увімкнути його знову.

Природно, якщо всі ваші спроби виявилися невдалими, вам залишається вибір професіонала. Віднесіть свій пристрій у спеціалізований сервіс для ремонту мобільних телефонів.

Увага

Перш за все, уникайте сушіння смартфона можливим джерелом тепла, наприклад, феном. Дуже ймовірно, що ви ще більше пошкодите його.

Не намагайтеся витягнути пристрій із води, якщо він вислизнув, коли він усе ще підключений до джерела живлення.

Спочатку від’єднайте зарядний пристрій, а потім обережно відновіть свій мобільний. Інакше ви ризикуєте отримати ураження електричним струмом.

Не наважуйтеся розбирати свій смартфон, якщо ви не експерт у цій справі.

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page