fbpx

Справжня причина того, що автомобільні шини чорні: за цим естетичним вибором дійсно є дуже конкретна причина. Тим паче, що так було не завжди!

Ви коли-небудь замислювалися, чому колеса у машин завжди чорні? Чому саме цей колір? Що ж, за цим естетичним вибором дійсно є дуже конкретна причина. Тим паче, що так було не завжди. Ми вам все розповідаємо.

Можливо, ви цього не знаєте, але до кінця 19 століття шини для транспортних засобів були виключно білими або світло-сірими. Але це переважання білих було не дуже практичним. У той час дороги не були такими придатними чи функціональними, як сьогодні. Відповідно, шини завжди були дуже брудними.

Велика незручність, яка, однак, не тривала, оскільки відомий бренд BF Goodrich (фахівець з автомобільних шин) вирішив цю проблему на початку 20 століття. У 1910 році вуглецевий екстракт був доданий, щоб пофарбувати їх у чорний колір, зменшити очищення та покращити зовнішній вигляд коліс. Всупереч усім очікуванням, ця ініціатива виявилася більш продуктивною, оскільки цей матеріал зробив шину в п’ять разів більш стійкою.

Потім цей стандарт був прийнятий у всьому світі. Однак завдяки передовим технологіям деякі наважилися виробляти кольорові шини без шкоди для їх стійкості. У 90-х роках саме гігант Michelin намагався вивести на ринок нові кольори, щоб виділитися.

На жаль, успіху не було. Продажі були дуже низькими. Провівши дослідження ринку, бренд виявив, що споживачі не були зачаровані цими кольорами, які вважалися менш привабливими, ніж чорні. Незважаючи на те, що ці шини не повністю зникли з асортименту автомобільної продукції, очевидно, що колір чорного вуглецю домінує на ринку і що водії широко звикли до них.

Чому шини зроблені з гуми?

До речі, шину вперше придумав Роберт Вільям Томсон, який подав свій патент у 1846 році. Але вона все ще була простою та дуже слабкою. Після багатьох еволюцій гума виходить на сцену. Але потрібно буде почекати до 1891 року, щоб побачити майстерність братів Мішленів, які подвоїли свої зусилля, щоб покращити його дизайн і зробити його ідеально знімним. Давайте тепер подивимося, наскільки гума є важливим матеріалом для довговічності шини.

Проблема стабільності

Гумові шини полегшують зчеплення та залишаються стабільними навіть на самих слизьких дорогах. Таким чином, вони завжди залишаються гладкими, навіть якщо дорога мокра. Цей матеріал здатний підтримувати зчеплення незалежно від того, наскільки нерівна дорога.

Довший термін служби і дешевше

Джерелом синтетичного каучуку є сік каучукового дерева. Виробники шин асоціюють його з нафтопродуктами, бутадієном і стиролом. Ця остаточна комбінація створює продукт, який є менш дорогим. Як бонус, шина більш маневрена та легше відскакує.

Здатність нести вантаж

Оскільки гума є в’язкопружним матеріалом, шини також мають перевагу витримувати великі навантаження. Виробники поєднують гуму з властивостями стисненого повітря, щоб отримати ще міцніші та витриваліші колеса. Це дозволяє транспортному засобу перевозити більше вантажів без надмірного тиску та зберігаючи ідеальне зчеплення з дорогою. Нарешті, гума м’яка і тому створює менше шуму на дорозі.

Корисно знати: склад шини виготовлений з натурального та синтетичного каучуку. Натуральний каучук виходить з латексу, тому він дорожчий і дорогий у виробництві. Навпаки, синтетичний каучук отримують з різних полімерів, які є не чим іншим, як похідними нафти.

Як дізнатися, чи потрібно міняти шини?

Крім сезонних змін, ви повинні враховувати кілька критеріїв для заміни шин.

Знос протектора

Існує популярний тест, який дуже легко провести, щоб діагностувати стан шини та визначити можливий знос. Вставте монету в основну канавку шини. Якщо ви помітили, що зовнішня срібляста кромка (приблизно 3 мм) легко ковзає, це означає, що все гаразд, ваше колесо все ще працює. З іншого боку, якщо металевий край деталі залишається чітко видимим, вам слід швидко змінити шину.

Вплив стихії

Коли шини піддаються впливу високої температури та ультрафіолетових променів сонця, це може спричинити структурні зміни ваших шин.

Вік шини

Звичайно, шини також мають термін придатності. Більшість виробників рекомендують замінювати їх через 10 років. Але важливо завжди перевіряти рекомендації виробника щодо ваших конкретних шин. Нерідко їх доводиться періодично міняти.

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page