Те, що зробили, тобто не зробили мої майбутні свекри, мене дуже засмутило! Мій наречений Тарас з сільської багатодітної родини – їх шестеро дітей, Тарас найстарший. Але навчався він в Полтаві, купив квартиру сам, тут ми й познайомилися, я прийшла до нього жити.
Живемо ми більше року вже, але якось за моїм навчанням і нашими роботами все не виходило поїхали до батьків Тараса – все таки 200 кілометрів їхати. З моїми ж татом і мамою і старшою сестрою, які живуть в сусідньому районі міста, Тарас вже давно познайомився і сподобався моїм рідним.
І ось цими вихідними нарешті вийшло і коханий повіз мене познайомити зі своєю великою родиною.
Я звичайно, хвилювалася. Знаєте, не хотілося бути занадто міською, але водночас – доглянутою й вишуканою, адже я така й є насправді. Тож я пішла свої довгі яскраві нігтики змінила на скромний класичний манікюр, обновила стрижку, вдягла новий спортивний костюм, який спеціально купила, аби поїхати по-простому.
Ми купили всім невеличкі подарунки: мамі й тату Тараса – набір нових келихів, двом братам і трьом сестрам – теж по сюрпризу: дівчатам креми і хустини на шию, хлопцям – футболки.
Родина в мого нареченого виявилася веселою і позитивною. Все мені показали: сад, город, село. Я ще й з усіма сусідами навколо перезнайомилася.
Увечері була святкова вечеря на мою честь, мама Тараса й сестри наготували багато смачного. Я пропонувала їм свою допомогу, коли накривали на стіл, але вони сказали, що все зроблять самі. Посиділи ми гарно, а потім батьки чоловіка сказали, що йдуть спати до кумів, а нам свою кімнату віддають.
І от тут почалися дива. Я думала, нам з Тарасом дадуть чисті рушники й постіль буде поміняна. Але я помилилася. Рушники ніхто не дав, довелося користуватися тими, що в ванній кімнаті висять і, як я зрозуміла, ними користуються всі 7 чоловік, що в будинку живуть. Я постидалася попросити чисті, мені здається, нормальні люди б самі запропонували!
Постіль мене ще більше засмутила – вона була відверто давно не свіжа. Ось такі нюанси. Я побачила, що для Тараса це все ок, він так звик. Але я – ні! Я навіть не знаю, як люди таких елементарних речей не розуміють? При цьому в домі в них більше менш чисто, охайне подвір’я.
І ось я тепер думаю, чи варто будувати родину й майбутнє з хлопцем з багатодітної родини? Все таки мені все життя потім з ними спілкуватися, їздити до них, відпускати до свекрів наших з Тарасом дітей. Всі ці думки не дають мені спокою, а сестрі й батькам я поки що не розказую.
Хочу самостійно прийняти рішення, що робити далі. А ви як гадаєте? Можливо, у когось є якісь думки, які мені будуть корисними й допоможуть розібратися в ситуації.
Передрук без посилання заборонено.
Фото ілюстративне, авторське.
Недавні записи
- Я не хочу старіти сама! Ніколи не думала, що перестану радіти своїм дням народженням! Але зараз мій 70-річний ювілей, який я зустріну 10 грудня, мене не радує. Я почуваюся зовсім самотньою при живому синові, а все через те, що я не порозумілася з невісткою, не стала їсти ту її дієтичну нісенітницю. Та зараз би я вже згідна. У будинку немає ні м’яса, ні курки. Тільки риба, яйця та сир, іноді навіть не справжній. Принесла їм цукерки ще на минуле Різдво: карамель, желе, нуга, вафлі, шоколад. Так невістка їх викинула
- Майже рік нема мого захисника, а зі мною і сином живе мама чоловіка. Я сама її покликала минулої зими, щоб їй не було так самотньо і сумно. Я думала, разом нам буде легше. Але я більше так не можу, дуже хочу знову відселити свекруху, та Віра Василівна в свою квартиру переселенців пустила. Вона щовечора співає Макарчику ту саму колискову і називає його Микитою, готує щодня тільки те, що любив малим і вже дорослим Микита. На стіл, коли ми сідаємо їсти, ставить для Микити тарілку і кладе прибори
- На вихідних в невістки був день народження. Я купила гарну подарункову торбинку, поклала туди шкарпетки, шампунь і цукерків до повної, трюфеля, ті, які невістка полюбляє. Прийшовши до дітей, я привітала їх гарними побажаннями і вручила подаруночок. Та від відповіді невістки я ледь не почервоніла. “Тут, лише торбинка красива, а вміст, так собі”. За столом я себе почувала незручно, довго не сиділа, сказала, що звикла швидко лягати спати. А сьогодні, як плівку перемотую в голові ці слова
- Нас з сестрою ростила й виховувала тітка Ліда, мамина сестра. І ось тітки не стало. Ми сиділи якраз за поминальним столом, коли я зважилася розпочати цю розмову, обличчя моєї сестри вмить змінилося. Але я маю подбати про свою дитину і забезпечити її, як сестра не розуміє! Нині ми не спілкуємося. І так, я її розумію
- Моїй свекрусі всього 55 років, жінка в соку! Так ні ж, ломиться жити до нас, як свекра не стало, хоче аби я перед нею на задніх лапках скакала, подай-принеси. Вона втомилася, їй важко – втратила чоловіка, таке в країні коїться. Свою квартиру переселенцям хоче в оренду віддати і з нами грішми ділитися, чоловік в захваті від ідеї мами. Зарано ще вінки купувати, а вона зібралася! Краще би заміж ще вийшла. Готувати вона так і не навчилася, хіба що кілька дуже вже буденних страв страв: макарони, смажена картопля і яєчня, не більше. До прибирання ставиться за принципом «головне, щоб не як у свинарнику». От нащо це мені в моїй квартирі? Він хоче взяти кредит у банку та поміняти мою квартиру з доплатою на трикімнатну