fbpx

В день осіннього рівнодення, спішимо нагадати вам, дорогі наші, коли ж слід перевести стрілки годинника на зимовий час. Часу залишилось обмаль. Не проґавте!

В день осіннього рівнодення, спішимо нагадати вам, дорогі наші, коли ж слід перевести стрілки годинника на зимовий час. Часу залишилось обмаль. Не проґавте!

Скоро всі повинні взяти до рук свої годинники та перейти на зимовий час.

То коли ж в Україні треба зробити цю “процедуру?

Восени задля продовження світлового дня в Україні переводять годинники на 1 год назад. Зазвичай це відбувається в останню неділю жовтня. Відтак наступна доба у вихідний день “збільшується”.

В Україні на офіційному рівні існує сезонне переведення годинників на літній та зимовий час. Тож в останню неділю березня годинник переводять вперед, а в жовтні – назад. Це роблять для того, щоб наблизити адміністративний час до сонячного часу. Така традиція існує ще з 1981 року.

Коли переводять годинники на зимовий час 2022

Стрілки годинника на зимовий час в Україні переводять в останню неділю жовтня о 04:00 год. Час переведення відбувається у ніч з 29 на 30 жовтня.

Годинники переводять з метою скорочення витрат на електроенергію. Цю ідею штучного маніпулювання часом придумав американський винахідник та політик Бенджамін Франклін у 1784 році.

Проте варто зауважити, що це часто стає причиною непорозумінь, адже лікарі впевнені, що переведення годинників нее дуже добре впливає на здоров’я.

Спеціалісти зазначають, що в людей порушується режим сну, організму важко адаптуватися й часто є відчуття втоми та сонливості. Адже швидко засинати та прокидатися в інший час вдається не всім. Через це знижується працездатність й можуть загостритися давні недуги.

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page