fbpx

В кого з нас не буває цього невиспаного стану! Ділюся порадами для бадьорості, якими часто користуюся сама.

Лікарі рекомендують спати щодня 7-9 годин. Але ми живемо таким насиченим життям, що іноді і 5-6 годин – розкіш. Звичайно, треба висипатися, але ж не завжди виходить… І тому іноді ось такі методи стають у пригоді.

1. Здоровий і гарний сніданок

Фрукти, кисломолочний сир, яєчня, омлет, вівсянка з сухофруктами, зелений чай з тостом – поснідайте тим сніданком, який приносить вам радість. Але умова – їжа повинна бути здоровою!

2. Зробіть пробіжку

Фахівці рекомендують ранкову пробіжку, це сприяє вивільненню ендорфінів – натуральних болезаспокійливих речовин. Також це робить нас енергійнішими і зміцнює серце. В цілому фізичні вправи є хорошим засобом для підвищення настрою.

Однак інтенсивні заняття при низькому рівні енергії можуть зробити вас ще більш млявим, тому варто обмежувати навантаження.

3. Випийте кави

Кофеїн, присутній в каві, чаї, шоколаді, деяких напоях і ліках, впливає на обмін речовин, стимулюючи центральну нервову систему. Це підвищує нашу пильність і рівень активності.

Але споживання занадто великої кількості кофеїну може викликати збудливість і запаморочення. Також пам’ятайте, що наш організм поглинає кофеїн так само швидко, як його виводить. Через 8-20 годин 75 відсотків кофеїну вже вийшло з вашого організму.

4. Більше світла

Світлові рецептори в очах підтримують нас в бадьорому стані і допомагають заснути, коли стає темно. Ми біологічно запрограмовані вставати зі сходом сонця. Однак наш організм не так добре розрізняє природне і штучне світло. Підтримування освітлення в приміщенні допомагає нам залишатися бадьорими.

5. Зробіть перерву

Якщо вам доводиться виконувати монотонну роботу якийсь час і ви починаєте впадати в сон, зробіть перерву і займіться чимось зовсім іншим. Мозку потрібна новизна. Зробивши паузу, а потім, повернувшись до ваших насущних справах, ви зможете поглянути на все більш свіжим поглядом.

6. Перебувайте у русі

   Якщо вас хилить в сон, підніміться і почніть рухатися. Печерні люди не рухалися тільки в одному випадку – коли лягали спати. Коли ж ви годинами сидите за комп’ютером, то в одну мить вас почне наздоганяти сонливість. Тож вставайте і нагадайте собі про те, що до сну ще далеко.

7. Відновлюючий сон

Вам все ж ніяк не вдається повернутися в робочий стан? Найкраще виділити 20-30 хвилин на невеликій сон в обід. Якщо ви спите менше 30 хвилин, то залишаєтеся в перших двох стадіях сну, що підвищує когнітивні функції і робить вас більш бадьорими.

Але найкраще поставити будильник, щоб не проспати довше запланованого, тому що після обіднього сну, який триває більше як півгодини, починає виникати стан млявості, знижується кмітливість і у вас зявляється все більше бажання спати далі.

За матеріалами 

You cannot copy content of this page