fbpx

В мене багато двоюрідних та троюрідних сестер – ми росли разом. Я поїхала жити за 1000 кілометрів в західну область України і вийшла заміж: зустрічі стали рідкими, спілкування лише на свята у соцмережі. І ось я приїжджаю, везу пакети гостинців, а мені у відповідь шампунь за 200 гривень. Недавно покликали нас із чоловіком на весілля однієї із сестер. Тамада, на мій погляд, мала якось згладити ситуацію, але нічого не зробила. Над нами просто всі пореготали

В мене багато двоюрідних та троюрідних сестер – ми росли разом. Пам’ятаю, що коли були одне у одного в гостях, я завжди намагалася якось порадувати їх, подарувати якусь іграшку чи прикрасу. Іноді віддавала ті, що сама любила, в іграх виконувала ролі, які мені не подобаються, аби догодити.

Я ніколи не сперечалася ні з ким, згладжувала конфлікти на шкоду собі. Уявіть, яка з мене виросла людина. У відповідь я отримувала ігнор у кращому разі. Наче так і має бути. У гіршому – двоє дружили проти мене.

Так тривало досить довго, поки я не поїхала жити за 1000 кілометрів в західну область України і не вийшла заміж: зустрічі стали рідкими, спілкування лише на свята у соцмережі. Раз на рік, а то й двічі я приїжджала, вони звичайно звали в гості.

І ось я приїжджаю, везу пакети гостинців, а мені у відповідь шампунь за 200 гривень. Я не акцентую увагу саме на подарунках, адже є вираз – якщо робиш добро, то не чекай нічого натомість. Щось на кшталт: «кидай добро у воду, як камінь».

Я так і робила, доки мене не переклинило. Якоїсь миті я раптом зрозуміла, що весь цей час грала в одні ворота. І мені стало так прикро за себе, що я просто забила болт на всіх і стала егоїсткою.

Недавно покликали нас із чоловіком на весілля однієї із сестер. Нам це влітало в копійчину, бо живемо далі за всіх і дарували не найменшу суму, але ми все одно поїхали, хотіли бути присутніми. Спочатку все було добре, ми намагалися посміхатися і веселитися, я навіть розплакалася від емоцій.

А потім у нас зіпсувався настрій. Скажу так: через хамську поведінку одного з гостей по відношенню безпосередньо до мого чоловіка. Він не став відповідати на це, щоб не псувати свято. Всі гості це бачили і, звичайно, це буде на відео, оскільки сталося у процесі заходу.

Тамада, на мій погляд, мала якось згладити ситуацію, але нічого не зробила. Над нами просто всі пореготали. Ніхто до нас не підійшов хоча б сказати якісь слова або перевести все в жарт. Ми посиділи ще хвилин 20 і вирішили піти по-англійськи. Сказали матері нареченої, що нам час, і під шумок пішли, поки було вимкнене світло і всі танцювали.

Пройшла приблизно половина заходу, ми не поїли торта, але лишатися там було взагалі не комфортно.

Знаєте що найцікавіше? Наречена образилась на нас, що не попрощалися! І вся рідня мене тепер вважає мене грубіянкою. Тому що ніхто навіть не зрозумів, що нам не сподобалося і чому в нас були такі обличчя. Це мені потім моя мама сказала, яка була там до кінця.

Минуло кілька днів і мені написала наречена, запитала чи сподобалося нам весілля. Я не відповіла ні так, ні ні. Сказала щось таке: «Дякую за запрошення, була рада всіх бачити». Та й на цьому все. Я зрозуміла, що це, напевно, був останній раз, коли ми бачилися.

Найприкріше, що мені не байдуже, просто я поставила тоді свої почуття на перший план і зробила те, що в той момент вважала за потрібне. Плюс наклалися неприємні дитячі спогади з цією сестрою і вийшло ось так. Так, я спеціально з нею не попрощалася, бо не хотіла підходити.

Я розумію, що її провини в цій ситуації немає, але гнів у мене саме на неї чомусь. І себе шкода, і її шкода, а всередині спустошення якесь.

Зрозуміла, що в житті інших людей я просто далека родичка з прибабахом, хоча насправді ніколи й не була нікому близька. А ще, що в мене завжди був здоровий егоїзм, просто я його ховала глибоко, намагаючись подружитися з людьми. Але проблема в тому, що я й так не була нікому не потрібна, а тепер і поготів, бо перестала догоджати всім.

Моє коло спілкування тепер: чоловік, мама, вітчим та шкільна подруга. Та й на роботі само собою з колективом підтримую доброзичливі стосунки.

Мене це трохи пригнічує, тому що в ідеалі я хотіла бути частиною своєї величезної родини, а за фактом це потрібно було тільки мені. З батьком та його новою сім’єю я теж не спілкуюсь.

Наче позбавляюся людей, які порушують мій душевний спокій. Але зрештою розумію, що так залишуся зовсім сама. І в той же час я не маю більше ресурсу робити перші кроки і танцювати під чужі дудки.

Ця історія мене вже тиждень не відпускає, я майже не сплю і все обмірковую її. Постійно прокручую в голові, що треба було зробити якось інакше. Напишіть, будь ласка, свої думки з цієї теми, що б ви зробили на моєму місці? Всім дякую за увагу й поради!

Фото – авторське.

Передрук без посилання на ibilingua.com заборонено.

You cannot copy content of this page