fbpx
поради
В цих осінніх продуктах найбільше нітратів, стверджують фахівці

Практично всі рослинні продукти містять нітрати. Без них рослини просто не можуть існувати. Їм необхідні нітрати, щоб виробляти органіку з мінеральних солей.

Однак кількість нітратів різний в різних рослинах. Зазвичай фрукти і зернові культури містять найменше цієї речовини, тому їх можна їсти без побоювання.

Добовий допустима норма нітратів для людини – це 5 мг на один кг ваги.

Особливу увагу варто приділяти сезонним осіннім продуктам, оскільки через різні добрива найбільшу кількість нітратів саме в них. Це можуть бути овочі, такі як картопля, буряк, помідори, капуста, зелень (кріп і петрушка).

Як перевірити, що деякі овочі містять велику кількість нітратів? Найпростіший спосіб – спробувати на смак. Якщо у овоча дуже неприродний смак, то в ньому точно надлишок нітратів. Інший спосіб – перевірити овочі за допомогою індикаторного паперу.

Найбільша кількість нітратів саме в буряках. Кількість  може досягати 4000 мг на один кілограм. Найбільше нітратів накопичується в верхівці овоча і в хвостику.

На другому місці по нітратовності – зелень. Це 4000 – 5000 мг на один кг. Обрізаючи стеблинки зелені, можна значно зменшити вміст нітратів в кропі або петрушці.

Капуста теж потрапляє в категорію нітратовміщуючих продуктів. Найбільше цієї речовини у верхніх листках капусти, тому перед приготуванням їх варто обривати.

Щоб позбутися від нітратів, які містяться в картоплі, потрібно її відварювати. І найкраще готувати картоплю «в мундирі». Крім того, є спостереження, що вміст нітратів найменший в середнього розміру овочах.

Джерело 

facebook