fbpx

Водії “тупо” псують свої автівки цією поширеною помилкою

Водії “тупо” псують свої автівки цією поширеною помилкою

Долаючи кілометри, ви прислухаєтеся до найменшого підозрілого шуму! Ви можете зітхнути з полегшенням, ваша машина, здається, справляється добре. Але вас щось турбує. Вас не оминула деталь! Протягом кількох днів ви помічали, що ваш двигун споживає більше масла, ніж зазвичай. Чого хвилюватися! Якою б не була причина цієї проблеми, ви повинні швидко реагувати! Негайно відкрийте для себе хороші практики, щоб найкраще контролювати це надмірне споживання моторної оливи!

Надмірна витрата моторного масла є справжньою проблемою для вашого автомобіля. Тому марно ставитися до цього легковажно! У голові літають питання… Але як це реалізувати і як це виправити? Без паніки! Ось як виявити та усунути надмірне споживання моторної оливи, щоб ви могли безпечно вирушити в дорогу.

Яка нормальна витрата моторного масла?

Ви зобов’язані вкотре зупинитися на узбіччі, щоб перевірити рівень моторного масла. Ця подія, яка почастішала, викликає занепокоєння! Але перед тим, як перевірити вашу машину у механіка, ви задали собі лише це запитання… Ви не розумієте, про що ми говоримо? Не зовсім? Давайте про все детально! Тут ми говоримо про нормальну витрату моторного масла автомобіля.

Це може вас здивувати, але загалом двигун споживає від 0,2 до 0,5 літра масла кожні 1000 кілометрів! Цифра, яка може змінюватися залежно від віку транспортного засобу та його використання.

Що станеться, якщо у вашій машині закінчиться масло?

У вашому автомобілі закінчилося масло… Як ви дізналися? Про це нагадує індикатор моторного масла на панелі приладів, загоряючись. Світловий сигнал у вигляді масляної лампи. Втекти від нього неможливо!

Але вас може насторожити інший знак! Який, скажете ви? Вереск двигуна! Причина? Деталі, які труться одна об одну через відсутність мастила. І це, чесно кажучи, нічого доброго не віщує!

Чи нормально регулярно доливати моторне масло?

Інше питання, яке викликає у вас виклик з огляду на ситуацію, в якій ви опинилися. Не потрібно панікувати, оскільки це нормально доливати масло, коли ваш автомобіль низький. Інтервал між двома замінами масла тут не чужий.

У цьому випадку рекомендується регулярно перевіряти рівень масла та доливати трохи, за умови, що показник “MAXI” не перевищений, щоб уникнути пошкодження двигуна.

Якщо ви збираєтеся вирушити в дорогу, ви знаєте, що вам потрібно зробити!

Як дізнатися, що ваша машина використовує занадто багато масла?

Перевитрата масла далеко не тривіальна. Але як це усвідомити, коли ви нічого не знаєте про механіку! Не потрібно панікувати, є швидкий і простий спосіб зробити це: перевіряйте рівень моторної оливи, в ідеалі щомісяця.

Ось порядок дій у цьому випадку:

Зупиніться, почекайте, поки ваш автомобіль охолоне, щоб рівень масла стабілізувався;

Підніміть капот автомобіля, поставте підставку, потім знайдіть датчик і протріть його тканиною;

Знову вставте щуп, натиснувши на нього донизу, а потім переконайтеся, що рівень масла знаходиться між двома індикаторами min/max;

При необхідності долийте, потім закрийте бак.

Інший спосіб переконатися – перевірити ґрунт. Саме там, де припаркований ваш автомобіль. Мета? Шукайте масляні плями, які можуть вказувати на ознаки витоку. Іноді необхідно запустити двигун автомобіля, щоб побачити витоки, що стоять за цим надмірним споживанням масла.

Що може спричинити витік моторного масла?

Не дивно, що за витоком масла може стояти кілька причин. Це необхідно знати, щоб швидко реагувати!

Гвинт прокачки картера: ущільнювач між ними пошкоджений або навіть зношений. Інша гіпотеза, корпус виготовлений з алюмінію і гвинт занадто тугий. У будь-якому випадку масло з часом витікає.

Корпус пошкоджений: простого камінчика може бути достатньо, щоб запустити останній, який починає протікати.

Сальник: неправильно встановлений або протікає, це може бути джерелом витоку масла.

Масляний фільтр: його необхідно замінювати щороку, щоб обмежити витік масла.

Сегменти: надто зношені, можуть витікати масло.

Шток клапана: пошкоджено, масло витікає, що спричиняє брак мастила. Це призводить до появи синюватого диму з вихлопних газів.

Як зменшити перевитрату моторного масла?

Пора діяти і покласти край цій ситуації! Ви розвантажите не тільки автомобіль, а й гаманець. Ось доступні для вас рішення:

Правильно підбирайте моторне масло, виходячи з рекомендацій виробника, особливо щодо рівня в’язкості;

Не забувайте регулярно чистити повітряний фільтр;

Перевірте рівень мастила та охолоджуючої рідини якнайшвидше.

Як ви зрозуміли, шановні читачі, перевитрата моторного масла – це проблема, до якої не варто ставитися легковажно! Тому переконайтеся, що ваш автомобіль працює безперешкодно, і не зволікайте, якщо потрібно, викликайте професійного механіка.

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page