fbpx
поради
Я знайшла, що взяти для себе: ТОП-10 секретів щастя від датчанок. Вчимося!

Нещодавно на Всесвітньому економічному форумі в Давосі Данію визнали найкращою країною для жінок.

Ось 10 ТОП-порад від датчанок, як бути щасливою оптимісткою:

 

СПОРТ І РЕЖИМ ХАРЧУВАННЯ – ЗА  БАЖАННЯМИ

Датчанки намагаються у всьому отримувати задоволення від життя. Прогулянка на велосипеді, картопля з лососем, пробіжка уздовж каналу – датчанки не обтяжують себе дотриманням дієт і виснажливих фітнес-програм, але роблять те, що дарує їм радість. Якщо заняття або їжа не приносять задоволення, хіба можна залишатися щасливою? 

Але вони вірять в мистецтво балансу, тому повністю не виключають фізичні навантаження і режим зі свого життя. Замість класичного кардіо на біговій доріжці вони швидше віддадуть перевагу роботі в саду, а замість листового салату  пообідають ароматним овочевим супом-пюре з грінками.

 

СЛІДУЮТЬ ЗАКОНУ ЯНТЕ

Закон Янте – ідіоматичний вираз, який повністю характеризує датський менталітет. Саме це поняття ввів письменник Аксель Сандемусе, який описав в книзі «Втікач перетинає свій слід» містечко Янте, де панує соціальна рівність, заснована на підтримці основних правил: жителі не повинні вважати себе особливими, випинати свої гроші, здібності або досягнення напоказ і сміятися над іншими. Дізнавшись про Закон Янте, відразу розумієш, чому датські міністри приїжджають на роботу на велосипедах, а датчанки далекі від суперництва одна з одною.

 

ЦІНУЮТЬ ГАРНИЙ І ЗРУЧНИЙ ІНТЕР’ЄР 

Дизайнерські рішення в освітленні, затишні дивани з пледами та шовковими подушками – данські будинки схожі на картинки з глянцевих журналів, в яких нордичний спокій і елегантна простота поєднуються з затишком і зручністю.

Датчанки обирають меблі і аксесуари руками, тому що цінують не тільки візуальну красу і функціональність, а й тактильні відчуття. Їх будинки нагадують, що ми всі – частина природи, тому наявність дерев’яних предметів інтер’єру, хутряних покривал, а також велика кількість свічок дарують спокій і гармонію.

 

ВІДКРИТО ОБГОВОРЮЮТЬ ПРОБЛЕМИ З ПАРТНЕРОМ

Датчанки не бояться бути відкинутими, тому що виховуються в філософії гендерної рівності і не бояться залишитися самі. Саме тому ці дівчата завжди відкрито обговорюють проблеми в парі, шукають шляхи вирішення, а потім створюють дійсно щасливі сім’ї.

 

ЛЮБЛЯТЬ ПРИРОДУ І РОСЛИНИ

Холодна північна природа – джерело натхнення для її жителів, які цінують дари Землі і намагаються проявляти максимальну екологічну відповідальність. Незважаючи на те, що спекотне літо триває в Данії максимум 2 місяці, за цей час скандинави встигають розбити сад, кілька разів сходити в похід, а ще намагаються якомога більше часу проводити на дачах. Зазвичай дачами є котеджі недалеко від моря, де датчанки обладнують затишну зону з гамаком, домашній город і невелику творчу майстерню для занять з дітьми.

 

 

«ЗАТИШНА» КУЛІНАРІЯ ЯК ХОБІ

Ароматні здобні равлики з родзинками, гарячий глінтвейн, компот з ревеню, котлети з тріски на рапсовій олії – датська кулінарія є втіленням затишку і тепла, яке пропагується в усьому світі як один із напрямів стилю життя «хюгге».

Датчанки обожнюють влаштовувати застілля, для яких не тільки господарі будинку, але і їх гості готують смачні і дійсно калорійні домашні страви. Хороша вечеря з келихом вина в колі друзів наповнює мешканок цієї країни на тиждень вперед, а також допомагає підтримувати дружню атмосферу в сім’ї.

ОБИРАЮТЬ ДЛЯ ВІДПОЧИНКУ ІТАЛІЮ ТА ІСПАНІЮ

Стримані данці влітку їдуть на тиждень-другий в країни, де менталітет місцевих жителів кардинально відрізняється від їх власного. Найчастіше вибір падає на Італію та Іспанію, де вони занурюються в атмосферу загальних веселощів, гучних діалогів, а також вчаться бути більш відкритими і яскравіше висловлювати свої почуття.

Датчанки запевняють, що після відпустки на Середземному морі вони повертаються оновленими і дійсно відпочили морально.

 

БЕРЕЖУТЬ ПРИВАТНИЙ ПРОСТІР І КОРДОНИ

У близьких стосунках (будь то дружні або любовні), датчанки цінують перш за все чесність і відкритість, з цієї причини дівчата досить довго придивляються до нових людей у ​​своєму житті і не поспішають розкрити душу. На відміну від тих же італійок, датчанкам потрібно багато часу, щоб впустити людину в свій особистий простір, не дивлячись на те, що в цій країні штор і парканів практично немає і люди мало що приховують один від одного.

ЧАСТО ЗУСТРІЧАЮТЬСЯ З ДРУЗЯМИ І СІМ’ЄЮ

Затишні вечори з застіллями і настільними іграми – основа датської комунікації, без якої жителі цієї країни не уявляють свого життя. Саме такі зустрічі, наповнені дружнім теплом, допомагають яскравіше скоротати довгі зимові місяці, а також обговорити особисті проблеми в колі найближчих людей.

 

НЕ ЗАЦИКЛЕНІ НА ВІДСУТНОСТІ ОСОБИСТОГО ЖИТТЯ

Датчанки внутрішньо вільні від забобонів з приводу особистого життя, тому що в країні відсутні стереотипи щодо вікових обмежень. Вільні дівчата після 30-35 років вважаються зразком самостійності і любові до життя.

До речі, незважаючи на подібну ментальну свободу від забобонів, датчанки з дитинства вбирають сімейні цінності, тому до сорока років більшість мешканок обзаводяться багатодітною родиною.

За матеріалами

facebook