fbpx
поради
Як заморозити черешню на зиму з кісточками та без

Заморожування черешні на зиму дозволяє зберегти її природний колір, смак та максимальну кількість вітамінів та мікроелементів. Заморожувати черешню можна як з кісточками, так і без них.

Заморожена черешня без кісточок чудово підійде для приготування компотів та киселів, а черешня, заморожена без кісточок – для приготування випічки, вареників тощо.

Готуємо черешню до заморожування

Для цього черешню ретельно промийте під проточною водою, обірвіть хвостики, видаліть зіпсовані ягоди. Перекладіть чисту черешню в друшляк, щоб стікала вода. Щоб просушити черешню, розкладіть її на паперовому рушнику, складеному вдвічі на 25-30 хвилин.

Найкраще заморожувати черешню в харчових контейнерах для заморозки або спеціальних пакетах зі застібкою, або, можна та у звичайних целофанових пакетах.

Як заморожувати черешню

Заморожувати черешню з кісточками та без потрібно окремо. Якщо ви вирішили заморожувати черешню без кісточок, то за допомогою спеціального пристрою для видалення кісточок або можна скористатися шпилькою, видаліть кісточки з ягід.

Перекладіть черешню з кісточками (або черешню без кісточок) в один шар, заберіть в морозилку на 1 або 2 доби – за цей час ягоди добре заморозяться. Ягоди не втрачають своєї форми після заморожування. Заморожену черешню перекладіть у харчовий контейнер чи пакети із застібкою для заморозки.

Черешня в контейнерах чи пакетах повинна лежати вільно. Пакети чи контейнери з кісточками та без бажано, щоб не переплутати,підписати, вказавши дату та різновид заготівлі. Покласти у морозилку на зиму.

Щоб заморозити черешню з цукром, потрібно дістати з черешні кісточки, викласти ягоди в контейнері шарами.

Кожен шар пересипати цукром із розрахунку 100-200 грамів на 1 кілограм. Таке заморожування є ідеальною готовою начинкою для випічки.

Для заморожування черешні у власному соку з третини ягід роблять пюре у блендері, можна з доданням невеликої кількості цукру. Ягоди розкласти у контейнері наполовину, додати туди пюре та поставити в морозильну камеру. Таку заготівлю можна використовувати як соус до млинців.

Можна заморозити черешню у сиропі. Необхідно взяти цукор і воду в пропорції один до одного. Приготувати сироп, закип’ятивши воду та додавши до неї цукор. Охолодити сироп і поставити до холодильника (не до морозилки) на кілька годин.

Частину помитих ягід з видаленими кісточками викладають у контейнери так, щоб вони займали дві третини, та заливають сиропом.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.