fbpx

Як заощаджувати електроенергію та гроші: поради від “Київтеплоенерго”

Експерти “Київтеплоенерго” поділилися порадами, які допоможуть раціонально користуватись побутовими приладами та таким чином заощаджувати гроші.

Фахівці “Київтеплоенерго” порадили:

Холодильник треба ставити трохи далі від плити та радіаторів. Через високу температуру збільшується навантаження на компресор, а це призводить до використання більшої кількості електроенергії та до зменшення терміну служби приладу.

Рекомендована відстань від холодильника до стіни має становити не менше 5 см, неправильне розташування призводить до споживання на 30% більше електроенергії.

Пральну машину завантажуйте на дозволений максимум, бо в разі часткового завантаження прилад використовує таку саму кількість енергії, як при повному завантаженні.

Зверніть увагу на температуру прання – 90% енергії йде на нагрівання води, тому треба правильно обирати температуру прання.

З тих самих міркувань на максимум завантажуйте і посудомийну машину.

В електрочайнику кип’ятіть лише необхідну кількість води та регулярно очищуйте його від накипу. Очищення дозволить підвищити теплопровідність та зменшить споживання електроенергії.

Прасування розпочинайте з тих речей, які потребують нижчої температури, після чого варто додавати температуру та продовжувати прасувати інші речі.

Налаштуйте бойлер на оптимальну температуру. Зависока температура – це зайві витрати та додаткове навантаження на прилад.

Не вимикайте бойлер із мережі, адже на підтримку температури витрачається менше енергії, ніж на нагрівання з нуля.

Під час приготування їжі на електроплиті користуйтеся посудом із кришкою, і страва приготується швидше, і електроенергії буде спожито менше.

І не забувайте, що заощаджувати на електроенергії можна, якщо побутові прилади будуть класом енергоефективності А, А+, А++ або А+++, під час купівлі завжди враховуйте цей фактор.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

You cannot copy content of this page