fbpx

Як запобігти вогкості в будинку і уникнути чорної цвілі?: поради, які можуть врятувати вас цієї зими

Стелі, стіни, ванна кімната, кухня, вікна… вологість може впливати на будь-яке місце в нашому домі. Як тільки настає найхолодніша пора року, відразу з’являються чорні плями цвілі, справжній кошмар для всіх господарів. Щоб запобігти цій проблемі, експерт дає нестримні поради, які можуть врятувати вас цієї зими.

Вологість, яка часто виникає через відсутність догляду, може вплинути на ваш будинок. Одяг, меблі, стіни… Це може завдати шкоди вашому дому, але також призвести до проблем зі здоров’ям.

Які причини вологості взимку?

Вологість – це коли в повітрі є надлишок пари, який не має можливості вийти через погану вентиляцію. Це надлишок може бути спричинений парою від приготування їжі, сушіння одягу в будинку та парою від душу. Крім того, будь-яка будівельна або сантехнічна проблема, через яку вода чи пара потрапляють у дім, можуть призвести до проблем із вологістю, зокрема: протікання даху чи труб, система водопостачання у пошкодженій пральній чи посудомийній машині тощо.

Які наслідки невирішеної проблеми вологи?

Вогкість може впливати на ваш будинок по-різному, і якщо їй вчасно не запобігти або не усунути її, вона може мати руйнівні наслідки, які коштують дуже дорого. Крім того, вологість також може спричинити серйозні проблеми зі здоров’ям, зокрема захворювання дихальних шляхів.

Як запобігти вогкості взимку за допомогою опалення?

Конденсація є однією з найпоширеніших форм вологи, яка впливає на будинки, і що це – в основному спричинено поганою вентиляцією. Ось його поради щодо утримання вологи за допомогою центрального опалення.

Запобігайте вогкості, підтримуючи тепло вдома

Оскільки вартість життя продовжує зростати, більшість людей роблять усе можливе, щоб зменшити свої рахунки за опалення. Однак утримати вологу та цвіль без використання цього пристрою може бути важко. За словами експерта, хоча це може збільшити ваш рахунок за електроенергію, це все одно нічого не означає в порівнянні з ціною, яка буде коштувати за звернення до компанії, що спеціалізується на обробці та профілактиці вологості та цвілі.

Рішення? Підтримуйте постійну температуру опалення та подбайте про те, щоб всі кімнати у вашому будинку були теплими. В іншому випадку, якщо ваш будинок недостатньо опалюється, це призведе до збільшення конденсації.

Запобігайте вологості, поступово регулюючи температуру нагріву

Дійсно, раптове зниження температури призводить до накопичення вологи та спричиняє конденсацію, особливо на вікнах. Це також стосується випадків, коли ви опалюєте лише одну кімнату та підтримуєте холод у сусідній. Тому, щоб уникнути цієї проблеми, поступово змінюйте температуру опалення кожні 30 хвилин.

Дійсно, 20°C — це ідеальна температура, яку ви повинні встановити. Це дає змогу отримати показник гігрометрії 50% (тобто нормальний показник коливається між 45 і 65%).

Запобігайте вологості, провітрюючи свій будинок

Якщо ваш обігрівач увімкнений і у вас є проблеми з вентиляцією, це спричинить конденсацію. Якщо так, переконайтеся, що повітря може вільно циркулювати. Для цього просто відкривайте вікна якомога частіше, на 15-30 хвилин, щоб дозволити теплому вологому повітрю вийти.

Вологість може викликати всілякі проблеми: конденсат, відшарування фарби, поява цвілі та іржі, а також неприємні запахи. Тому ви повинні діяти швидко, щоб не завдати шкоди своєму будинку та не наразити себе на серйозні проблеми зі здоров’ям.

Бережіть себе та своїх рідних!

Фото ілюстративне

You cannot copy content of this page