Які продукти можна їсти на ніч

Правило “не їсти після 18.00” не працює‚ пише «Сегодня».

Сподіваємося, ви давно знаєте, що правило “не їсти після 18.00” не працює. Відмовитися від їжі, по крайней мере жирної і калорійної, слід за 1,5-2 години до сну – і цього виявиться цілком достатньо.

Дієтологи сходяться на думці, що це зовсім не обов’язково. Інша справа, що вибирати для пізньої вечері найкраще правильні продукти, тобто, ті, які поліпшать якість сну і не зрушать стрілку на вагах. У цьому матеріалі – відразу кілька варіантів нічного перекусу без шкоди для фігури.

  • Темний шоколад

Шоколад часто розглядають як заборонену їжу, але не всі види шоколаду в цьому сенсі рівні. Між шоколадним батончиком з горіхами і плиткою темного шоколаду існує вагома поживна різниця.

Темний шоколад, зокрема, містить мінімальну кількість цукру і безліч корисних антиоксидантів, які знижують кров’яний тиск, борються із запаленнями і покращують настрій.

  • Фісташки

Фісташки – відмінний вечірній перекус, особливо якщо вам вдасться знайти варіант без солі. Справа в тому, що вони містять клітковину (необхідна для оптимального травного процесу).

А також біотин, вітамін B6, тіамін, фолієву кислоту, ненасичені жири і рослинні стерини, що робить їх вкрай поживними, а заодно забезпечує організму масу приємних бонусів.

  • Суп

Навряд чи ви сподівалися виявити суп в цьому списку, і тим не менш. Справа в тому, що будь-які теплі рідини надають на нас заспокійливу дію, але якщо ви впевнені, що вам потрібно щось більш ситне, ніж чашка чаю, курячий бульйон або овочевий суп виявиться дуже до речі.

Читайте також: СПИСОК ПРОДУКТІВ, ЯКІ ДОПОМАГАЮТЬ НЕ НАБИРАТИ ВАГУ

Важливе зауваження: уникайте в складі супу таких овочів, як сочевиця або квасоля. Вони досить важко перетравлюються, а це зробить ваш сон неспокійним, що точно не є кінцевою метою.

  • Гарбузове насіння

Хороша нічна їжа – та, яка впорається з голодом, але в той же час допоможе вам розслабитися і підготуватися до сну. Одна порція насіння гарбуза містить майже 50% рекомендованої добової норми магнію, а магній, як відомо, важливий для спокійного і глибокого сну.

  • Тепле молоко і мед

Тепле молоко давно використовується в якості снодійного, що робить його гарним вибором для вечірньої закуски, якщо у вас є проблеми з засипанням. Цікаво відзначити, що, незважаючи на дослідження, що підтверджують ефективність цього методу, все це може бути наслідком нашого психологічного сприйняття.

Проте, амінокислоти, які містяться в молоці, призводять до вироблення гормону серотоніну, що допоможе вам впоратися зі стресом і “поганими думками”, що заважають заснути.

Додавання ложки меду, звичайно, збільшить кількість цукру в напої, але одночасно вплине на рівень серотоніну, що також не буде зайвим для м’якого засипання.

  • Чорниця

Чорниця багата антиоксидантами (причому, заморожені ягоди тут не поступаються свіжим), а, крім того, містить поживні речовини, які, згідно з численними дослідженнями, можуть поліпшити функцію мозку і загальні показники здоров’я.

Якщо ви не дотримуєтеся суворої дієти і можете дозволити собі додаткові калорії, додайте до ягодам дві столові ложки вершків, щоб отримати неймовірно смачний десерт.

  • Мал

Нові дослідження PLoS One показують, що дієта, основним компонентом якої є рис, пов’язана зі зменшенням безсоння до 46%, в порівнянні з хлібом (не було ніяких змін) і локшиною (сон став тільки гірше). Продукти з високим глікемічним індексом (ГІ), до яких відноситься і рис, здатні прискорити процес виробництва триптофану і мелатоніну – гормонів, вкрай важливих для якісного сну.

  • Мигдаль

Горіхи вважаються не найкращою закускою для тих, хто прагне позбутися зайвої ваги, в основному через вміст в них жиру. Однак дослідження, виявило, що люди, які споживали мигдаль протягом 18 місяців, втратили ту ж вагу, що і люди, які відмовлялися від мигдалю в рамках дієти.

  • Ролл з сиром

Якщо ви з якихось причин не їли протягом дня і вкрай голодні ввечері, приготуйте собі рол з сиром (і, за бажанням, з курячою грудкою). Не будемо говорити тут про калорії, але тільки про практичної користі.

Так, сир багатий казеином – складним білком, який, за інформацією British Journal of Nutrition, не тільки забезпечить вам відчуття насичення, але й прискорить метаболізм.

  • Імбирний чай

Нагадаємо, що наш організм іноді працює таким чином, що жага маскується під голод. Втім, випивати кілька склянок води – особливо, якщо вам не хочеться – зовсім не обов’язково.

Крім очевидних переваг для імунітету, імбир позбавить вас від стимулюючого нервову систему кофеїну, який міститься в чаї. А значить, допоможе заснути швидше.

Читайте також: ЧОМУ БРЕХНЮ В СТОСУНКАХ НЕ МОЖНА ПРОЩАТИ