fbpx
поради
Якщо болить голова: які продукти можна їсти, а які – категорично не можна

Частий перепад температури на вулиці, багато стресу на роботі, поганий сон або будь-які інші причини можуть викликати у вас головний біль.

І тут, крім медикаментозного лікування, необхідно також звернути увагу на те, що ви їсте. Адже навіть корисні продукти в період, коли у вас головний біль, можуть вам нашкодити. Джерело

Коли болить голова: що категорично не можна їсти

  • сири

Чим старіше (витриманішою) сир, тим більше в ньому накопичується гістаміну. При цьому пармезан, гауда і швейцарський – очолюють цей список.

Так чому ж небезпечний гістамін? Виявляється, він може викликати розширення кровоносних судин головного мозку, чим ще більше посилити вашу головний біль.

  • ферментовані продукти

Виключіть зі свого раціону продукти з тирамін – амінокислотою, яка міститься в ферментованих продуктах, наприклад, у квашеній капусті.

Відзначається, що вживання таких продуктів може викликати ланцюгову реакцію, яка призводить до звуження і розширення кровоносних судин в головному мозку. А це в свою чергу може посилити пульсуючий головний біль.

Читайте також: Це печиво часто пекла моя бабуся. Воно неймовірно смачне, розсипчасте. Тепер це найкращий спогад дитинства!

Коли болить голова: що можна їсти

  • нежирне м’ясо

Включіть у свій раціон яловичину, курку і інше нежирне м’ясо, яке містить вітамін В2 і коензим Q10. Саме вони допомагають перетворювати їжу в енергію.

“Точний механізм невідомий, але є дослідження, які підтверджують, що люди, які страждають на мігрень, можуть мати проблеми з енергетичним обміном в мозку”, – пояснює Рене Велленштейн, сертифікований лікар, який спеціалізується на функціональної медицині.

  • огірки

Вживання продуктів, багатих на воду, наприклад, огірків і кавунів, допомагають відновлювати баланс води в організмі. Завдяки цьому симптоми головного болю зникають.

facebook