fbpx
Здоров'я
Якщо зaxвopiв – лікуйся будинку: українцям дали поради при захворюванні на гpип та ГPBI

Українці часто переносять xвopoбу на ногах і не оформляють лікарняний, але лікарі попередили про небезпеку.

Лікуватися вдома можна десять днів, доглядати за хворою дитиною – 14. Саме на такий максимальний термін видають довідку про непрацездатність через гpип або ГPBI. Ті, хто одужав, намагаються приступити до роботи якомога швидше, а деякі взагалі переносять xвopoбу на ногах.

Ходити на роботу з легким нездужанням можна, кажуть лікарі, якщо паралельно лікуватися, але не від вipycy, а звичайного переохолодження.

“Буває досить рясного пиття, перебувати в комфортних умовах в теплі і мінімальний контакт з xвopими людьми, щоб не погіршити ситуацію”, – розповіла сімейний лікар Вікторія Загірова.

Читайте також: ЗА НЕСПЛАТУ АЛІМЕНТІВ ЗАБОРОНЯТЬ ВОДИТИ МАШИНУ І ВИЇЖДЖАТИ ЗА КОРДОН

При цьому лікар радить носити пов’язку, щоб уберегти оточуючих. Адже застуду легко сплутати з вірусними iнфекціями, які на ранніх стадіях мають схожі прояви. Саме цей діагноз – ГPBI – лікарі ставлять найчастіше.

В цьому випадку призначають тільки домашній режим від трьох до п’яти днів і перераховують симптоми, при яких консультація фахівця обов’язкова.

Нежить, сухий кашель, головний біль і лихоманка свідчать про гpип. Але цей діагноз вимагає лабораторного підтвердження, а тому в лікарняному все одно запишуть ГPBI. У будь-якому випадку гpип не можна переносити “на ногах” через небезпеку ускладнень. Лікуватися вдома слід не менше тижня.

Джерело.