fbpx

Який термометр краще: ртутний, електронний або інфрачервоний

То ж який термометр найкраще вибрати для вимірювання температури.

Це питання набуло більшої актуальності на тлі спалаху грипу, і повідомлень про те, що коронавірус підступив до кордонів України. Всі про це запитують.

Наприклад, сімейний лікар Людмила Щербань довіряє тільки даними ртутного термометра.

“Виходячи з моєї практики, ртутні термометри найбільш достовірні. І вони нам більше підходять, щоб дотримуватися умова – витримувати в дезінфікуючих засобах термометр після кожного пацієнта – 30 хвилин”, – говорить сімейний лікар Людмила Щербань.

В асортименті аптек, крім ртутних термометрів, є скляні термометри із замінниками ртуті. А також електронні та інфрачервоні.

Діапазон цін такий:

  • Звичайний, скляний ртутний термометр коштує від 30 грн.
  • Скляний, але не ртутний – близько 100 грн.
  • Електронний – від 70 грн
  • Інфрачервоний – від 500 грн.

Купуючи електронний або інфрачервоний термометри, також треба враховувати вартість заміни батарей. Незважаючи на спалах грипу, градусників в аптеці досить.

Електронні термометри найчастіше купують сім’ям з маленькими дітьми, каже фармацевт Олена Коновал. У лікарнях їх використовують рідше. Адже вони повинні бути індивідуальні для кожного пацієнта, вважає лікар.

“Електронні термометри не настільки достовірні. Але ними користуються, щоб вимірювати температуру дітям. Або в дорозі. Бувають і ректальні. І пахвові”, – розповідає фармацевт Олена Коновал.

Бажано все ж мати два термометра. Один – звичайний, інший – електронний. Електронний працюють від батарейки, вона в будь-який момент може сісти.

І це може статися саме в той момент, коли потрібно буде виміряти температуру.

Інфрачервоні термометри в зв’язку зі спалахом коронавируса в світі зараз активно використовують в аеропортах, на автовокзалах та прикордонних пунктах.

Адже вони показують температуру швидше. Але між вимірами має пройти 30-40 секунд.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

You cannot copy content of this page