fbpx

Жодного чаю і дієт: як правильно харчуватися взимку, аби бути здоровими

Найбільш розповсюджений спосіб зігрітися взимку окрім ковдри, обіймів та вчасно увімкненого опалення – чай. Втім, дієтологи застерігають: у зимній період краще від нього відмовитися взагалі.

Як запевняють лікар загальної практики Вікторія Агальцова і лікар-терапевт Олена Басова, красуням слід забути і про дієти на час холодів.

За словами фахівців, гарячі напої розширюють судини. До того ж, тепло швидко випаровується при виході на вулицю. Джерело

Більш того, медики не радять відмовлятися від жирів і сідати на дієти, тому що більш насичене харчування є джерелом енергії для підтримки температури тіла.

“Зима, а тим більше морози, не час для голодування. У морози не до дієти – не варто відмовлятися від жирів. Вони є джерелом енергії для підтримки внутрішньої температури тіла.

Я звичайно ж не закликаю посилено харчуватися висококалорійною їжею, але від пари бутербродів з салом або вершковим маслом буде тільки користь”, – зазначила Агальцова.

В свою чергу лікар-терапевт Олена Басова уточнила, що в холодну пору року варто більше їсти м’яса – яловичини і свинини, щоб підвищувати рівень гемоглобіну в крові.

“Треба їсти червоне м’ясо, а не травичку жувати. А то багато вегетаріанців розвелося, вони ходять, їх вітром здуває. А незамінні амінокислоти тільки в м’ясі містяться.

У морози потрібно, щоб наша енергетична батарея гріла нас, а енергії від капусти отримати не можна”, – пояснила вона.

Читайте також: Топ 5 помилок жінок на початку відносин: чого точно не варто робити

Існує кілька продуктів, котрі навпаки краще додати у свій раціон взимку, аби зміцнити імунітет і почуватися краще:

  • Червоний перець

Вітамін C зменшує втому, водночас зміцнюючи імунну систему. А це дуже важливо впродовж холодних місяців. Цитрусові вважають найефективнішими продуктами, які підвищують рівень вітаміну С і захищають від застуди.

  • Гриби

Гриби – чудовий додаток до зимового раціону.

Печериці вважаються чудовим джерелом вітаміну D, який допомагає покращити імунну систему. У грибів є цілий ряд поживних речовин на кшталт антиоксиданту селену.

У грибах також є ніацин, калійна мідь та фосфор. До того ж, гриби постачають білок, вітамін С і залізо.

  • Сир

Найбільше вітаміну D ми отримуємо від сонця, а його взимку менше. Цей вітамін відіграє величезну роль у попередженні хвороб і підтримці здоров’я на оптимальному рівні.

Його нестача стримує роботу частини мозку – гіпоталамусу. А це може зробити нас сонними і демотивованими.

  • Кориця

Якщо взимку ви плануєте їсти усе і без обмежень, переконайтесь, що у вашому раціоні десь та й буде кориця. Вона наповнена сильними антиоксидантами більше, ніж майже всі інші приправи і трав.

You cannot copy content of this page