fbpx

10 відповідей духовника на запитання про  НАТІЛЬНИЙ ХРЕСТИК

1 ЧОМУ ТРЕБА носити натільний ХРЕСТ?

Сенс носіння на собі хреста розкривається в словах апостола Павла: «Я розп’ятий з Христом» (Гал. 2:19). Освячений натільний хрест – це символ віри і знак приналежності до Церкви Христової. Хрест захищає від злих духів. Той, хто не бажає носити хрест, сам відкидає допомогу Божу. Священномученик Петро Дамаскін так говорив  – «Нарисом Чесного і Животворящого Хреста проганяються демони і всілякої хвороби; і відбувається це без всяких витрат і без праці. Та й хто може обчислити похвали святого Хреста?»

2 ЯКИЙ ВИБРАТИ ХРЕСТИК – ЗОЛОТИЙ АБО СРІБНИЙ?

Не має значення, з якого матеріалу виготовлений хрест – ніяких правил про матеріал для хрестів немає. Очевидно, тут прийнятні і дорогоцінні метали, бо для християнина не може бути нічого дорожче хреста – звідси прагнення його прикрасити. Але головне полягає в тому, щоб хрест носили, не знімаючи, і він був би православним і освяченим.

3 ЧИ МОЖНА НОСИТИ ХРЕСТИК НА ланцюжку?

Принципової різниці між ланцюжком і тесьмою немає. Важливо, щоб хрестик міцно тримався.

4 ЧИ МОЖНА НА одному ланцюжку НОСИТИ ХРЕСТИК І ЗНАК ЗОДІАКУ?

Натільний хрест – знак приналежності до Церкви Христової, а знаки зодіаку, обереги, амулети – свідоцтва про прихильність до різних забобонів, тому носити їх не можна взагалі. «Що спільного у світла з темрявою? Яка згода між Христом і Веліаром? Або яка частка у вірного з невірним? Або яка згода поміж Божим храмом та ідолами? Бо ви храм Бога Живого, як сказав Бог: вселюсь в них і буду ходити в них; і буду їм Богом, а вони будуть Моїм народом»(2 Кор. 6: 14-16).

5 ЧИ МОЖНА НОСИТИ ХРЕСТИК, які носила СЕСТРА, ЯКЩО ВОНА КУПИЛА НОВИЙ?

Можна, можливо. Хрест – це святиня, символ порятунку, неважливо, хто його носив.

6 ЯК ВІДРІЗНИТИ ПРАВОСЛАВНИЙ ХРЕСТ ВІД КАТОЛИЦЬКОГО?

Православна Церква сповідує, що Христос був розіп’ятий не трьома, а чотирма цвяхами. Тому на православному хресті Спаситель зображений розіп’ятим чотирма цвяхами, а на католицькому – трьома (обидві ноги – одним цвяхом). На звороті православних хрестиків за традицією роблять напис «Спаси і збережи».

7 ЧИ МОЖНА ПІДНІМАТИ ЗНАЙДЕНИЙ НА ВУЛИЦІ ХРЕСТИК І ЩО З НИМ РОБИТИ?

Знайдений на вулиці хрестик обов’язково треба підняти, бо це святиня, і вона не повинна зневажатися ногами. Знайдений хрестик можна віднести до Церкви або освятити і носити (якщо немає свого), або віддати тому, хто буде його носити.

Читайте також: ПОВИНЕН ЗНАТИ КОЖЕН! ТАЄМНИЦЯ МОЛИТВИ “ОЧТЕ НАШ”: ЗАСПОКОЮЄ, ЗЦІЛЮЄ, ОЧИЩАЄ, РЯТУЄ. СПОВІЛЬНЮЄ ЧАС. ЯК ПРАВИЛЬНО ЧИТАТИ: РОЗПОВІДЬ ДУХОВНИКА. 

8 ЧИ МОЖНА НОСИТИ неосвячений ХРЕСТИК?

Можна. Святитель Іоанн Златоуст пише, що біси обходять місце, де просто дві палички (гілочки) впали з дерева і лягли хрестоподібно. Але краще все-таки попросити священика освятити хрестик.

9 ТРЕБА ЗНІМАТИ ХРЕСТ ПРИ купанні В ЛАЗНІ?

Натільний хрест краще ніколи не знімати.

10 ЧИ МОЖНА БЕЗ ХРЕСТА ХОДИТИ ДО ЦЕРКВИ?

Як храм, так і людина не можуть бути без хреста. Коли священик освячує хрест, то він читає дві особливі молитви, в яких просить Господа Бога, щоб Він в хрест влив небесну силу, і щоб цей хрест зберігав не тільки душу, а й тіло від всіх ворогів, всяких злих сил. Хрещеній людині взагалі хрест знімати ніколи не можна. Навіть коли миємося, йдемо в баню, в рентген-кабінет, до лікаря, не можна знімати хрест. Хрест – це зброя. На кому хрест є, до того демони тремтять підступити. Тому і говориться в пасхальних стихирах, що “…хрест хранитель всесвіту, хрест – краса Церкви, слава ангелам і язва демонам”. Хреста знімати з себе ніколи не треба.

Джерело: 

You cannot copy content of this page