fbpx

Регулярне прийняття Тайни Євхаристії приносить багато духовних плодів. Одним із них є духовне зміцнення, чи захищає Євхаристія від майбутнього гріха?

Постійне прийняття Тайни Євхаристії приносить багато духовних плодів.

Одним із них є духовне зміцнення, яке сприяє “опірності” до гріха в майбутньому. Однак чи захищає Євхаристія від майбутнього гріха?

Про це говорить св. Тома Аквінський у своїй праці, формулюючи спочатку застереження.

«Здається, що ця Тайна не захищає людину від подальших гріхів. Бо ж багато тих, які гідно приймаючи цю Тайну, грішать знову.

Так би не було, якби Євхаристія захищала від гріхів. Як висновок, після цієї Тайни немає захисту від майбутніх упадків».

Аргумент цей звісно раціональний, бо напевно кожен з нас грішив опісля, прийнявши. Однак Тома Аквінський переконує нас у тому, що такий стан речей не повинен нас знеохочувати, не варто відмовлятись від багатства Божих ласк, яку отримуємо у цій Таємниці.

За словами теолога, Євхаристія – це духовна їжа та ліки, які зміцнюють наше духовне життя, це хліб, який зміцнює серце людини. Участь у цій св. Тайні робить нас стійкішими та витривалішими у майбутньому, які, звісно, будуть і надалі.

Насправді дуже важливо, чи відкриті ми на зустріч із Богом. Якщо приймаємо Причастя не відкриваючись до Божої ласки, робимо це неусвідомлено, то відповідно і не скористаємо з цього дару.

І так, якщо немає жалю за гріх, то гріх буде знову і знову повертатись. Більше того, не буде сил навіть починати із ним боротьбу.

Тоді ж як щирий стосунок із Богом, прохання про допомогу, прийняття Євхаристії як ліків у надії одужати здатні зміцнити дух та змінити життя.

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

You cannot copy content of this page