fbpx

Господарським милом можна і потрібно мити… Воно – повноцінний і більш екологічний замінник вашого звичного дорогого засобу!

Прихильники всього екологічно чистого радять мити посуд гірчицею або господарським милом. Якщо з гірчицею особливих питань не виникає, то як справи з милом? Чи можна його використовувати для миття посуду?

Посуд можна мити за допомогою господарського мила. Щоб воно діяло ефективно і добре змивалося, необхідно використовувати теплу воду. Деякі господині скаржаться, що мило залишає на посуді розлучення, плями і навіть жирний наліт. Таке часто відбувається, якщо вода жорстка. Усунути проблему можна за допомогою соди. Згадайте, як правильно мити посуд. Це треба робити не під краном, а в тазику або мисці з водою.

Наберіть в велику миску теплу воду і додайте в неї трохи харчової соди. Намочіть і намильте господарським милом губку. Помийте посуд, після чого прополощіть в проточній теплій воді.

Така процедура дозволить видалити всі забруднення. Якщо ж на сковороді залишилося багато жиру, то його краще стерти паперовою серветкою або злити в пакет і викинути в сміттєвий ящик. Змивати жир в каналізацію не можна, оскільки це призводить до її швидкого засмічення.

Використовувати ж величезну кількість миючого засобу недоцільно і шкідливо для нас і для природи.

Буває, що до дна каструлі сильно прикипіла їжа. Щоб впоратися з проблемою, налийте в неї води, натріть на тертці трохи господарського мила або насипте соди і включіть вогонь. Після того як вода закипить, залиште її остигати. В результаті їжа відійде, і ви зможете легко відчистити посуд.

Склад господарського мила

Чому господарське мило більш прийнятно, чому їм можна мити руки і посуд? У його склад входять натуральні рослинні масла, жири тваринного походження і луг гідроксид натрію. Ніяких фосфатів в ньому немає. Якісне господарське мило має відповідати ГОСТу.

Складові господарського мила не викликають алергії, і не завдають шкоди навколишньому середовищу, воно має бактерицидні властивості. Радимо використовувати для посуду жовтувате за кольором мило. Відсоток вмісту жирних кислот в ньому (вказано в вигляді видавленого двозначного числа) повинен бути більше 64%, але чим більше він буде, тим краще мило буде за своїми миючим якостям. Максимальний відсоток за українськими стандартами – 72%. Луг і кислоти вступають при виробництві мила в реакцію, в результаті якої виходять солі, що володіють мильними властивостями. Завдяки цій реакції ми може мити будь-які речі.

Широко поширене господарське мило білого кольору. Воно має більш приємний запах і більш естетичний вигляд, проте перед застосуванням до посуду краще уточнити його склад. Біле мило виходить в результаті відбілювання і ароматизації, тобто в нього потрапляють різні додатки, не завжди корисні. Таким милом можна прати білизну, воно може мати відбілюючі властивості. Наприклад, в білому милі можна зустріти компонент ВНТ, який є консервантом, і його потрапляння в травний тракт небажано. Таке мило не можна використовувати для миття посуду.

Недоліки господарського мила

У господарському милі є свої недоліки. Так, воно містить невеликий відсоток нерозчинних речовин, тому після нього споліскувати посуд треба теж дуже ретельно. Воно піниться тільки в воді з лужною реакцією, тому в жорстку воду додають соду.

До недоліків можна віднести і те, що воно дуже сушить шкіру. Для жінок з ніжною шкірою це стає справжньою проблемою, і вони відмовляються використовувати мило. Виходом із ситуації може стати приготування рідкого складу з додаванням гліцерину, який легко знайти в інтернеті. Або ж можна одягати рукавички під час миття посуду і змащувати руки кремом.

Джерело:

You cannot copy content of this page