fbpx

5 найефективніших способів обігріти будинок і запобігти втратам тепла: цієї зими, як ніколи, всі засоби хороші для економії енергії!

5 найефективніших способів обігріти будинок і запобігти втратам тепла: цієї зими, як ніколи, всі засоби хороші для економії енергії!

Зима вже наступила! Як і щороку, як ніколи актуальна дилема між добре прогрітим приміщенням і рахунком за нього.

Отже, як правильно обігріти будинок без зайвих витрат? Ось кілька корисних порад.

Газ, дрова чи електрика – одне можна сказати точно, цього року опалення коштуватиме ще дорожче. Якщо неможливо вплинути на зростання цін за тепло, все ж можна виробити хороші рефлекси, щоб обмежити наше споживання без шкоди для нашого добробуту. Давайте відкриємо для себе деякі еко-жести, які слід негайно запровадити.

Уникайте втрат тепла, щоб нагріватися краще

В першу чергу варто уникати перегріву, тобто нагрівання до занадто високих температур, що шкодить як здоров’ю, так і гаманцю. Каміни, як правило, піднімають стовпчик термометра без потреби. Вчені вказують, що ідеальна температура навколишнього середовища в будинку становить 19°C у вітальні, 16°C у спальнях для сну та 22°C у ванній кімнаті під час використання.

Кілька порад для гарного теплового комфорту:

Хороша ізоляція: боротьба з втратою тепла, це має значення. Тільки належне утеплення вашого будинку може зберегти тепло. Збитки можуть досягати 30% для старих будинків.

Існує кілька джерел: дах, земля, стіни та отвори (двері та вікна). Це може бути цікаво, зменшити його витрати в середньостроковій та довгостроковій перспективі, провести повний енергетичний баланс і подивитися, які заходи та роботи можна провести.

Полювання на протяги: циркуляція холодного повітря є справжнім лихом. Тому необхідно якомога краще загерметизувати всі повітрозабірні отвори. Заблокуйте проходження холоду на рівні отворів: підкладіть рулони під двері, за потреби переробіть ущільнювачі вікон або покладіть клейкі смужки, встановіть подвійні штори або теплові завіси, килимки та належним чином закрийте жалюзі.

Гарна вентиляція: не нехтуйте достоїнствами хорошої вентиляції, переконавшись, що ваша вентиляційна система вільна та працює в належному стані. Хороша циркуляція повітря запобігає вогкості в будинку. Але вологість – ворог тепла. Так само не забудьте відкрити вікна, коли сонячно, щоб оновити повітря та прогріти стіни, принаймні на 10 хвилин на день, звичайно, вимкнувши опалення.

Виберіть відповідний режим опалення: дуже часто, чим старші обігрівачі, тим більше енергії вони споживають. Іноді оновлення системи опалення може являти собою значну інвестицію, але таку, яку можна досить швидко амортизувати, враховуючи зростання вартості енергії.

Котли та печі на дровах, особливо печі, дуже популярні, як і теплові насоси. Що стосується електрики, то найбільше наразі цікавить інерційний радіатор, а також рушникосушка для ванної. Уникайте дуже дорогих невеликих обігрівачів.

Регулюйте температуру: хороший спосіб заощадити гроші – також адаптувати температуру до різних потреб відповідно до кожної кімнати та різного часу доби. Для цього ідеально підійдуть інтелектуальні програмовані термостати, дистанційне керування або зовнішні датчики, підключені до вашого котла. Тож ви можете легко змінювати температуру та інтенсивність нагріву та обмежувати відходи.

Зашпаклюйте отвори

На додаток важливо підтримувати нагрів. Знайте, що добре обслугований газовий котел може зменшити споживання на 12%, що не мало. У будь-якому випадку щорічний огляд у фахівця є обов’язковим. Що стосується електричних радіаторів, то не забувайте регулярно витирати їх від пилу і нічого не класти попереду, щоб він працював на повну. Ви також можете розмістити тепловідбивач прямо позаду нього, щоб оптимізувати його використання.

Уникайте енерговитратних обігрівачів

Все, що вам потрібно зробити, це оцінити свою ситуацію, прийняти правильні рішення та вжити правильних дій. Цієї зими, як ніколи, всі засоби хороші для економії енергії!

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page