fbpx

А коли ви востаннє сповідались? До справжньої сповіді неможливо змусити, заставити, навіть переконати. До неї потрібно дозріти зсередини

До справжньої сповіді неможливо змусити, заставити, навіть переконати. До неї потрібно дозріти зсередини.

Справжня сповідь/покаяння зароджується тоді, коли ми наближаємось до святості, або коли ми досвідчуємо як вона (святість) наближається до нас.

Це коли ти відчуваєш, що ось зовсім поруч з тобою стоїть щось неймовірно прекрасне, а між вами – безодня… гріх… І ти так хочеш дотягнутись до того прекрасного, що починаєш просто заливатися сльозами покаяння через те, що тобі так далеко до нього.

Це як світло, яке починає світити на тебе, а ти починаєш бачити себе краще… і далеко не з кращої, а саме з гіршої сторони… ти бачиш свій бруд, бачиш темряву в собі, а те світло таке гарне, ясне, тепле, так солодко і мило світить на тебе і вабить собою і ти такий кажеш: «А посвіти ще сюди мені, будь ласка, в цей бруд і темряву мого життя!

Посвіти сюди, в цю сферу мого життя, стосунків, немочі. Тут ще ніколи не було світла, і я навіть не знаю, як воно має виглядати, бо ніколи не бачив його при світлі. Посвіти ще сюди, бо тут так темно, що мені самому страшно заглядати туди без світла. І туди посвіти, там де болить, болить так сильно, що я боюсь навіть думати про це…»

Сповідь, покаяння, це не тоді, коли роздягають нашу душу і насміхаються з неї, а ми почуваємось приниженими, безпорадними, зневаженими і відкинутими… Це коли ми скидаємо з себе увесь той бруд, який принижує і зневажає нас, щоби нарешті почути себе вільними, чистими, гідними і прийнятими.

Ми можемо розбити лоба собі і іншим, переконуючи в необхідності покаяння і сповіді, закликаючи/залякуючи/змушуючи сповідатися, але поки ми не нестимемо любові Отця, об’явленої Сином у Дусі Святому, то ніколи не досягнемо справжніх плодів покаяння. Це як любов, – до неї не можливо змусити, схилити, переконати, купити. Її треба свідчити, щоб інші досвідчили її, нею захопитись і надихнутись.

Мабуть всі ті люди, що приходили до Івана на Йордан, досвідчували у ньому неймовірну Божу силу, благодать Духа Святого, в присутності якого вони просто не могли встояти і зовсім не хотіли пручатися. Їх просто розривало, і вони віддавалися Йому цілковито. а цей Дух Святий сам вів їх шляхом покаяння, занурюючи у води Йордану.

Який же він солодкий, цей плід покаяння. Втішайтеся ним, смакуйте його, але не затримуйтесь занадто.

«5 Тоді виходили до нього Єрусалим і вся Юдея, і вся околиця йорданська 6 і приймали хрещення від нього в річці Йордані, сповідаючись у своїх гріхах» (Матей 3, 5-6).

Фото ілюстративне, з вільних джерел.

You cannot copy content of this page