fbpx

А ви вже положили монетку в ялинку? Поспішайте, це треба встигнути зробити до Нового року, щоб запросити в своє життя щастя та удачу! Відкрийте для себе цю маловідому традицію

А ви вже положили монетку в ялинку? Поспішайте, це треба встигнути зробити до Нового року, щоб запросити в своє життя щастя та удачу! Відкрийте для себе цю маловідому традицію.

Різдво та Новий рік на порозі. Більшість людей, навіть в час війни, заради своїх діточок, одягнули свою ялинку в різнокольорові кульки та гірлянди. Але, якщо говорити про дерево, чи знаєте ви всі звичаї предків щодо нього? Чи знаєте ви, зокрема, чому потрібно повісити монетку між гілочками? Це було б дуже хорошим знаком. Відкрийте для себе цю маловідому традицію.

Різдвяний звичай: навіщо класти монетку в ялинку?

Залишилися лічені дні, щоб поринути у святкування Різдва та Нового року. Багато людей вже почали прикрашати свої домівки в дусі Різдва. Звісно, що одним з найбільш значущих символів цього свята є не що інше, як саме дерево.

Раніше ми прикрашали його цукерками, горіхами, яблуками. Зараз багато аксесуарів опанували: кульки, сніжинки, гірлянди, сердечка, зірочки, цукерки, стрічки, шишки та інші незвичайні штучки.

Ми розбалувані вибором, і щороку відкриваються нові тенденції щодо візерунків і кольорів. Таким чином, ялинка може бути стриманою, прикрашеною лише елементами одного кольору, підкресленою світловими гірляндами або підкресленою списком аксесуарів.

Яку б прикрасу ви не вибрали, існує давня традиція, якої ви можете слідувати. За деякими повір’ями, якщо ви хочете надати інтер’єру гарної енергетики, непогано буде просунути монетку між гілочками серед елементів декору. Обережно загорніть її в папір і перев’яжіть червоною ниткою. Якщо дотримуватися цього звичаю, наступний рік буде благополучним: ви торуєте шлях до щастя та удачі. Гроші, як правило, приваблюють багатство в дім і приносять стабільність, баланс і хорошу енергію господарям. Адже вам нема чого втрачати!

Але, до речі, яке походження ялинки?

Ви щороку заносите ялинку штучну чи живу до своєї вітальні. Ви приділяєте цьому багато часу і навіть вкладаєте непоганий бюджет, щоб прикрасити її. Але чи знаєте ви хоч, звідки може піти цей святковий звичай?

За словами фахівців, традиція прикрашати наряджену ялинку бере свій початок від язичницьких свят зимового сонцестояння.

Щоправда, ми не знаємо, де саме і коли ця традиція насправді почалася. Але деякі країни виступають із заявами про цей звичай, зокрема Естонія та Латвія, які стверджують, що є попередниками з 16 століття.

Однак, на думку деяких істориків, без королеви Англії Вікторії ми б ніколи не відкрили цей звичай у тому вигляді, в якому ми його знаємо сьогодні. Дійсно, саме вона започаткувала цю традицію в 1848 році, показавши сімейні фотографії з розкішною ялинкою, красиво вбраною.

Потім за ним поширюватимуться Німеччина та вся Європа, перш ніж досягти домівок по всьому світу. Завдяки цій британській королеві ялина стала головним символом щорічних свят і в нашій Україні!

Корисно знати: історики також показали, що стародавні єгиптяни прикрашали храми, присвячені богам, під час зимового сонцестояння. А ще задовго до появи християнства жителі північної півкулі використовували зелені рослини для прикраси своїх домівок під час свят.

Це сталося 21/22 грудня, найкоротший день із найдовшою ніччю. Це справді перший день зими, який включає найменш сонячний день у році. Будь-яка зелена рослина в будинку тоді вважалася символом, який нагадував, що бог сонця змусить небо знову засяяти і що літо врешті-решт повернеться.

Дорогі українці, бажаємо вам веселого, а в першу чергу – мирного Нового року та Різдва Христового.

Бережіть себе та своїх рідних!

Переможемо!

Фото ілюстративне спеціально для ibilingua

You cannot copy content of this page